Pavol Poprocký: Šovinisti patria do basy. A nie na tribúny

„Chcel zapáliť šál so štátnym znakom, teraz má problém. Môžeme potvrdiť, že národná protiteroristická jednotka NAKA a jej špecialisti na prípady extrémizmu sa zaoberajú prípadom, v ktorom podľa svedkov došlo k pokusu o zapálenie vlajky so štátnym znakom Slovenskej republiky počas nedávneho zápasu Maďarsko – Slovensko v Budapešti.“ Tak znie stanovisko Polície Slovenskej republiky, ktoré uverejnila na sociálnej sieti.

Avšak NAKA by sa mala veľmi podrobne zaoberať aj výtržníkmi z Dunajskej Stredy tzv. „fanúšikmi“ DAC-u, ktorí robili neporiadok aj v sektore hostí v Budapešti, ktorí na zápasoch dunajskostredského futbalového tímu ustavične a opakovane znevažujú štátne symboly republiky, v ktorej žijú. Nielen v „nedotknuteľnom“ kotle MOL Arény pravidelne ignorujú fakt, že sú občanmi Slovenskej republiky, ale svoju nevyvinutosť demonštrujú aj na zápasoch mimo Žitného Ostrova. Napríklad aj v Žiline, kde na jar tohto roku vypískali štátnu hymnu SR.

Aj preto som presvedčený, že mnohí z týchto „fanúšikov“ si nezaslúžia miesto na tribúnach v štáte, ktorý tak neznášajú, ale určite si zaslúžia miesto v base.

Autor: Pavol Poprocký

————————-

Prečítajte si tiež: Vyžeňme za našich životov šovinistov. Štáty V4 potrebujú spoluprácu zodpovedných vlastencov

————————-

NAKA a jej špecialisti na prípady extrémizmu sa zaoberajú prípadom, v ktorom podľa svedkov došlo k pokusu o zapálenie vlajky so štátnym znakom Slovenskej republiky počas nedávneho zápasu Maďarsko – Slovensko v Budapešti.

Šovinisti z obce Čiližská Radvaň, v okrese Dunajská Streda.

Na zápasoch Dunajskej Stredy pravidelne vejú vlajky Maďarska a iredentisti radi vytiahnu aj šály s nápisom Felvidék.

Šovinisti zo Želiezoviec.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds