Šovinisti opäť úradovali. V Šamoríne zaútočili na reštauráciu. Prekážal im štátny jazyk

Reč je, pravdepodobne, o miestnych šamorínskych jazykových extrémistoch, ktorí možnosť používania maďarčiny na nápisoch na rôznych tabuliach a podobne povyšujú na povinnosť.

V meste, kde v mestskom zastupiteľstve sedí aj šovinista z SMK, ktorý 9. septembra tohto roku pískal v Budapešti počas hrania štátnej hymny Slovenskej republiky, včera ráno ktosi oblepil budovu jednej miestnej šamorínskej reštaurácie nálepkou s nápisom Kde je maďarský nápis?

Nuž, šovinisti. Odkaz pre vás: Majiteľ hoc i tohto stravovacieho zariadenia NIE JE POVINNÝ uvádzať nápisy na budove, prípadne v jedálnom lístku inak, ako po slovensky. Na Slovensku nikdy nebudú zaujímať lojálnych občanov VAŠE požiadavky, ani dovolávania sa nejakých vami vymyslených práv. Takí, ako vy, ktorí z duše nenávidíte všetko slovenské a bojujete proti všetkému slovenskému (ukážkový príklad je János Méry, mestský poslanec v Šamoríne, ktorý tiež aktívne bojuje proti zriadeniu základnej školy s vyučovacím jazykom slovenským v Rohovciach), si nezaslúžia nič iné, len odobratie občianstva a vyhostenie zo štátu.

Pretože vaša zakomplexovanosť nemôže byť prekážkou v mierovom spolunažívaní slovenského národa s menšinami na celom území Slovenskej republiky. A my sa už o to postaráme, aby bol konečne POKOJ od takých ako ste vy.

Autor: Pavol Poprocký

————————–

Prečítajte si tiež: Odkaz šovinistom z SMK. Slovenčina bude spájať všetkých občanov našej vlasti

————————-

Majiteľ stravovacieho zariadenia NIE JE POVINNÝ uvádzať nápisy na budove, prípadne v jedálnom lístku inak, ako po slovensky.

Odkaz šovinistom: Vaša zakomplexovanosť nemôže byť prekážkou v mierovom spolunažívaní slovenského národa s menšinami.

Šovinisti v akcii.

János Méry, poslanec Mestského zastupiteľstva v Šamoríne pózuje v tričku Kárpátia.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds