Pavol Skýpala: Úcta k prírode začína už v detstve. Sme a budeme našim potomkom príkladom

Veľmi príjemne nás potešil dar jedného záhradníctva z Banskobystrického kraja, ktoré nám podarovalo 2 ovocné stromčeky.

Krásnu, skoro dva metre vysokú hrušku a čerešňu. Ihneď po prevzatí veľmi hodnotného daru som sa ho ujal a so svojou dcérkou a otcom sme ich zasadili, a zabezpečili pred poškodením divými zvieratami. A prečo je pre nás aj tento dar veľmi hodnotný?

Lebo má viac významov a nielen ten ekologický. Ľudia si výsadbou ovocných stromčekov zabezpečujú domáce kvalitné ovocie, ktoré je najzdravšie a napomáhajú znižovať závislosť Slovenska na dovoze potravín spoza hraníc. Stromčeky nám dávajú v lete tieň, vyrábajú kyslík, skrášľujú okolie atď.

Nehovoriac o tom, že pri ich výsadbe majú aj vzdelávací charakter pre našich najmenších, ktorí nadobudnú zručnosť a priamy kontakt s prírodou. Budú si ju viac vážiť, zveľaďovať a ochraňovať ju.

Cit a úcta k prírode začína v detstve a aj takáto malá výsadba zaseje to správne semienko do detskej duše.

Autor článku Pavol Skýpala je splnomocnenec SHO pre ekologický projekt Nebuď sviňa.

————————

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Hor sa do prírody! BEZ RÚŠKA! Ďaleko od tých, ktorí sa vás snažia vystrašiť

————————

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: Dar – projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds