Poškodili pamätník Andreja Hlinku. SHO: Budú sa verejne páliť aj knihy? Tak ako to robili nacisti?

V Bratislave bol v uplynulých hodinách poškodený pamätník Andreja Hlinku. Objavil sa na ňom okrem iného aj nápis Roma Lives Matter, či preškrtnutý hákový kríž.

Kultúra ničenia sôch a pamätníkov, ktorá sa vďaka iniciatíve hnutia Black Lives Matter (Na životoch černochov záleží) rozhorela v USA po smrti Georgea Floyda, zdá sa, dorazila už aj na Slovensko. V bratislavskom Ružinove totiž zatiaľ neznámy páchateľ poškodil pamätník Andreja Hlinku. Pravdepodobne pomocou spreja na jeho podstavec nastriekal nápis Roma Lives Matter (Na životov Rómov záleží) a nad neho umiestnil preškrtnutý nacistický hákový kríž. Takisto zatrel nápis „Za boha, za národ“. Súčasťou pamätníka je aj spomienka na obete tragédie v Černovej, pri ktorej uhorskí žandári zastrelili 15 ľudí a desiatky zranili. Informujú médiá.

Na vandalizmus reaguje Róbert Švec:

Dámy a páni. Slovenskom letí správa, že vandali poškodili pamätník Andreja Hlinku v Bratislave. Aj toto je výsledok súčasnej dekadentnej a skazenej doby, v ktorej sa ničenie pamätníkov a sôch považuje za niečo, čo sa dnes nosí. Presne ako verejné pálenie kníh nacistami v 30. rokoch 20. storočia. Pýtam sa, kde to všetko skončí?

Už dnes sa väčšina ľudí, ktorá si váži národné a vlastenecké hodnoty, bojí verejne vyjadriť svoj názor, bojí sa prísť manifestovať za svoje práva, aby nemala problémy v školách a na pracovisku. Súčasní režimisti prenasledujú pod zámienkou boja proti extrémizmu vlastencov, ktorí sa odvážne a verejne vyjadrujú nielen k aktuálnym udalostiam, ale aj k historickým súvislostiam a záleží im na historickej pamäti nášho národa. Včera sa ničili sochy a pamätné tabule prvého slovenského prezidenta, dnes sa ničia pamätníky Andreja Hlinku. A zajtra? Budú ničené sochy Ľudovíta Štúra? Kam až sú netolerantní a zlí ľudia schopní zájsť vo svojej nenávisti voči Slovensku a slovenskej štátnosti?

Dámy a páni. Prišiel čas, kedy musíme ochraňovať nielen sociálne práva ľudí práce na Slovensku, ale aj hodnotové ukotvenie slovenského národa. Presne tak, ako svojho času štúrovci, M. R. Štefánik a aj hlinkovci. Za silné a sebavedomé Slovensko.

————————–

Prečítajte si tiež: Matovič má ďalší problém. Verejne velebil nacistickú stranu. SHO: Pán premiér, odstúpte!

————————–

Poškodený pamätník Andreja Hlinku v bratislavskej mestskej časti Ružinov. Zdroj obrázku: Facebook

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds