Matovič má ďalší problém. Verejne velebil nacistickú stranu. SHO: Pán premiér, odstúpte!

Hnutie OĽaNO má podľa svojho lídra Igora Matoviča ambíciu prekonať Národno-socialistickú nemeckú robotnícku stranu, známu pod skratkou NSDAP, ktorej lídrom bol Adolf Hitler.

Na novinársku otázku o jeho predstave o rozsahu členskej základne politickej strany OĽaNO premiér Matovič odpovedal: „Ambíciu máme milióny, lebo si myslím, že NSDAP bola najväčšia politická strana, a keď akože kvalita politickej strany sa meria podľa počtu členov, tak oni mali, myslím, 25 miliónov, takže máme ambíciu prekonať NSDAP v tejto veci.“ Informujú médiá.

Na škandalózne výroky Igora Matoviča zareagoval Róbert Švec:

Slová Igora Matoviča, ktorými uznal „kvalitu“ nacistickej NSDAP a verejne sa prihlásil k tomu, že ju chce v „kvalite“ prekonať, nehraničia iba s porušením zákonov Slovenskej republiky, ale sú prerazením dna ľudskej a aj politickej súdnosti.

Nacistická strana a jej ideológia má na svedomí niekoľko desiatok miliónov ľudských životov, a okrem iného, sa podpísala aj pod slovanský a aj židovský holokaust.

Je neprípustné, aby predseda slovenskej vlády takýmto spôsobom šliapal po obetiach zverstiev nacizmu.

Slovenské Hnutie Obrody združuje slovenských vlastencov a neprajeme si, aby osoba, ktorá je schopná sa inšpirovať nacistickou stranou NSDAP stála na čele slovenskej vlády. Vyzývam Igora Matoviča, aby odstúpil z funkcie predsedu slovenskej vlády.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Je Matovič hlúpy alebo zakomplexovaný? V Budapešti urazil Slovákov a ponížil náš štát

———————–

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds