Predstavitelia USA zastrašujú už aj Medzinárodný súdny dvor. SHO: O pravde iba účelovo tárajú

Spojené štáty americké už oficiálne vystúpili z viacerých medzinárodných organizácií ktoré sú nevyhnutné na symbiózu, pokoj, spravodlivosť a mier vo svete.

USA už vystúpili napríklad aj z Organizácie Spojených národov pre výchovu, vedu a kultúru (UNESCO), z Rady OSN pre ľudské práva TU, z Parížskeho dohovoru o klíme, z vojenskej dohody o otvorenom nebi, ktorú uzavrela väčšina európskych krajín, Kanada, Ruská federácia atď.

Americký prezident Donald Trump prednedávnom označil aj Medzinárodný súdny dvor (ICJ)  za národnú hrozbu. Americkej administratíve sa nepáči snaha ICJ vyšetriť vojnové zločiny amerických vojakov TU. USA pristúpili k priamym ekonomickým sankciám voči členom ICJ, ktorí sa priamo venujú vyšetrovaniu amerických občanov. Medzi sankcie patrí napríklad aj obmedzenie víz do USA.

ICJ začala v marci tohto roku vyšetrovanie vojnových zločinov v Afganistane aj zo strany amerických vojakov. Medzinárodný súd vyhlásil, že neprestane vyšetrovať tieto možné pochybenia, avšak spomínané sankcie sťažia logistiku a prácu sudcov súdneho dvora.

To, že svetová veľmoc USA nie je súčasťou Medzinárodného súdneho dvora a neuznávajú jeho autoritu, tak ako aj iné významné organizácie, vníma Slovenské Hnutie Obrody (SHO) ako znepokojujúci fakt, vzhľadom aj k tomu, že predstavitelia USA majú plné ústa slobody, demokracie a spravodlivosti. Ale podľa všetkého iba vtedy, keď sa im to hodí. Pre SHO je pokoj, spravodlivosť a mier vo svete dôležitý, lebo len vtedy sa dajú vytvoriť priaznivé podmienky aj pre občanov v našej vlasti.

Autor článku Pavol Skýpala je člen predsedníctva SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Lokaj Naď: Ďalšie milióny dáme na zbrojenie! SHO: Máte slúžiť Slovákom. A nie Američanom

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds