Vláda chce zničiť Maticu slovenskú. A Matovič velebí nacistov. SHO: To je menšie zlo v praxi

Ministerka kultúry SR Natália Milanová za stranu OĽaNO nie je presvedčená o zmysluplnom poslaní tejto inštitúcie v 21. storočí a preto prehodnotí jej financovanie TU. Čo znamená, že Matici slovenskej výrazne znížia rozpočet. Veď je to „len“ je celonárodná slovenská kultúrna ustanovizeň, ktorá chce prehlbovať u svojich členov pozitívny vzťah k svojej vlasti a upevňovať národnú hrdosť. A to dnes nie je žiaduce. Aspoň nie pre darebákov a zapredancov v Matovičovej vláde.

————————-

Prečítajte si tiež: Ministerka Milanová útočí na Maticu slovenskú. SHO: Ak by hlúposť nadnášala, bola by holubička

————————-

Pýtam sa. Ako môže ministerka kultúry Slovenskej republiky vyhlásiť takú hlúposť? Tak sa Vás pýtam, pani ministerka, v čom teda vidíte zmysluplné poslanie? V podpore pochodov, na ktorých devianti okázalo a verejne propagujú svoju zvrátenú sexualitu? Tento útok na Maticu je len ďalším z pokusov duševných bezdomovcov o postupné zničenie všetkého, čo podporuje národnú identitu Slovákov.

V roku 1875 uhorská vláda Maticu slovenskú zakázala. Podarí sa to v roku 2020 aj vláde Matovičovej? Dovolíme to, Slováci?

My v Slovenskom Hnutí Obrody budeme vždy podporovať a ochraňovať národné záujmy Slovákov a budeme bojovať proti umelému presadzovaniu dekadentných, liberálnych myšlienok.

Vždy sa postavíme na ochranu Matice slovenskej, ktorá v našich národných dejinách zohrala nezastupiteľnú úlohu a náš národ a štát jej musia byť vďační za to, čo všetko pre nás, Slovákov vykonala. Ďakujeme. Matica slovenská má svoje pevné miesto v prítomnosti a aj budúcnosti.

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: Matovič má ďalší problém. Verejne velebil nacistickú stranu. SHO: Pán premiér, odstúpte!

————————-

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds