Liberáli a KDH chcú ovládnuť náš štát. Švec podáva Harabinovi ruku na spoluprácu

V pondelok 1. júla sa stretli na spoločných rokovaniach Kiska so Sulíkom a tiež si za jeden stôl zasadli Truban, Beblavý a Hlina. Všetci sa rozprávali o tom istom. Ako dosiahnuť to, aby po najbližších voľbách do NR SR moc v našom štáte prevzali liberáli s podporou falošných kresťanov na čele s Hlinom, ktorí medzičasom ovládli KDH.

„Bolo to priateľské stretnutie, na ktorom sme sa rozprávali o spolupráci. Už dlhodobo je známe, že SaS ide do volieb samostatne, avšak komunikácia medzi opozičnými subjektmi je nevyhnutná pre zostavenie dobrej vlády pre Slovensko po voľbách 2020,“ skonštatoval pre Sulík. Andrej Kiska uviedol, že neformálne rozhovory o spolupráci chce absolvovať s každou demokratickou politickou stranou. Dodal, že so Sulíkom sa nie vždy na všetkom zhodli, ale majú spoločný cieľ, urobiť zo Slovenska lepšie miesto pre život.

Kresťanskodemokratické hnutie, Spolu – občianska demokracia a Progresívne Slovensko dnes začali rokovať o predvolebnej spolupráci. Potvrdili to všetci traja lídri Alojz Hlina, Miroslav Beblavý aj Michal Truban. Ako uviedol Hlina, všetci traja sa zhodli, že má zmysel rokovať o spolupráci pred budúcoročnými parlamentnými voľbami, do ktorých zostáva osem mesiacov. „Dohoda by mala upraviť vzťahy strán do parlamentných volieb a lídri strán predpokladajú, že po vzájomnej konzultácii v jednotlivých stranách by mohla byť podpísaná do desiatich dní,“ uviedol Hlina.

„Dnes sme sa stretli s predsedom KDH. Jedna vec, ktorá ma vždy na politike vytáčala, bolo to, ako sa politici stále hádajú a majú osobné spory. Toto ja nechcem, preto ma teší, že sa vieme stretnúť a porozprávať sa o tom, ako posunúť Slovensko dopredu. Je kopa vecí, na ktoré máme rovnaký názor. Prirodzene, že sa v mnohom aj nezhodneme, lebo si za svojimi hodnotami stojíme,“ uviedol Truban.

V piatok 28. júna sa pod Devínom zišli predstavitelia vlasteneckých subjektov, aby rokovali o možnej spolupráci a spoločnom postupe v nadchádzajúcich voľbách do NR SR.

K rokovaniu sa vyjadril Róbert Švec: „Včera som sa s kolegami zo Slovenského Hnutia Obrody zúčastnil stretnutia predstaviteľov tzv. národnej scény. V podstate to bolo také príjemné piatkové posedenie so zaujímavými, svojím spôsobom, ľuďmi. Časť organizátorov nám predstavila víziu spoločnej kandidátky proslovenských subjektov pre voľby do NR SR v roku 2020, ktorú by mal viesť Štefan Harabin. Pravdaže nechýbali lamentácie k téme Čaputová a že liberáli v prezidentských voľbách vyhrali, lebo národné sily sa nedokázali spojiť, že každý má veľké ego, každý chce byť predseda, líder a pod.

Ujal som sa slova a súhlasil som s tým, že národnú scénu naozaj „zabíja“ ego a aj chýbajúca pokora predstaviteľov niektorých národných subjektov a kandidátov. Ako príklad som uviedol prezidentské voľby a moju ponuku pre proslovenských kandidátov, že nepodám kandidatúru na prezidenta, pokiaľ tí kandidáti, ktorí o sebe vyhlasujú, že sú tí jediní skutoční národní, poprípade už aj kresťanskí, si sadnú za jeden stôl a budeme diskutovať o budúcnosti našej vlasti. Odozva nulová, takže Čaputová je v Prezidentskom paláci kvôli egám a chýbajúcej pokore predstaviteľov národnej scény.

Zároveň som zúčastnených informoval, že opäť, kvôli budúcnosti Slovenska, som pripravený potlačiť svoje „ego“ a ponúkam Štefanovi Harabinovi, miesto volebného lídra Slovenského Hnutia Obrody v nadchádzajúcich voľbách do NR SR a zároveň, že naše hnutie ponúka otvorenú kandidátku, t.j. kandidátku na ktorej budú aj zástupcov ďalších vlasteneckých subjektov. Som pripravený urobiť takýto krok, aby sa hlasy vlastencov netrieštili.

Reakcia organizátorov podujatia, ktorí nám prezentovali myšlienku spoločnej kandidátky na čele s Harabinom bola včera nulová, ale pevne verím, že napríklad prítomný Marián Tkáč bude Štefana Harabina informovať o ponuke, keďže Harabin sa podujatia nezúčastnil, lebo uprednostnil dovolenku. A pravdaže, ponuku budem Štefanovi Harabinovi tlmočiť aj osobne,“ uvádza sa v stanovisku Róberta Šveca.

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds