Projekt Nebuď sviňa: Opäť sme si vyhrnuli rukávy! A sušenie sena nám išlo pekne od ruky

Tieto horúce letné dni veľa ľudí žijúcich na vidieku trávia sušením sena. Je to namáhavá práca v neznesiteľnej horúčave, no ten kto to skúsil, vie že má svoje čaro a opodstatnenie. Či sušíme ručne alebo s pomocou rôznej techniky, je to drina, ale stojí za to.

Rodina má takto aj v dnešnej uponáhľanej dobe šancu byť spolu v prírode na zdravom vzduchu. Deti sa učia návykom práce, zodpovednosti, pointe fungovania chovania domácich zvierat a iné zručnosti. Takto si pripravujeme budúcich gazdov, farmárov, ktorí sa postarajú aj o potravinovú sebestačnosť Slovenska.

Aj my členovia SHO sa tiež často podieľame na tejto krásnej, aj keď ťažkej pracovnej tradícii. Ani manuálna práca nám nie je cudzia. Z kvalitného horského sena, ktoré sme usušili sa ujde nielen domácim zvieratám, ale v zimnom období s ním budeme prikrmovať aj voľne žijúce zvieratá. Takto to robievame už dlhoročne TU. Balíky sena spapajú domáce zvieratá a voľné vzdušné seno poputuje o pár mesiacov do krmelcov a miest určených na príkrm divej zveri. V krutej tuhej zime takto pomôžeme prírode a vrátime takto aspoň časť s toho, čo nám ona ponúka.

Tak ako v politických, sociálnych, morálnych hodnotách nikdy necúvneme, nebojíme sa ani práce v teréne. Je jedno, či je to manuálna a ťažká robota alebo práca na politickej scéne.

Naša otčina potrebuje silnú, priamu, razantnú, odvážnu generáciu vlastencov, ktorá necúvla a nikdy necúvne ani o krok späť. A takáto generácia sa formuje v Slovenskom Hnutí Obrody.

Autor článku Pavol Skýpala je splnomocnenec SHO pre ekologický projekt Nebuď sviňa.

 ————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa: Pavol Poprocký sa opäť činil. Tentokrát pomohol lastovičkám

————————–

———————

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na naše ekologické aktivity, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: Dar – projekt Nebuď sviňa. Ďakujeme, Slováci.

———————

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds