Projekt Nebuď sviňa: Pavol Poprocký aj o tom, ako obnovíme slovenskú potravinovú sebestačnosť

Po diskusii s občanmi v Bánovciach nad Bebravou, ktorá sa uskutočnila 17. novembra TU, som zostal na návšteve u mojich známych z tohto mesta. Keďže som človek, ktorý rád spája príjemné s užitočným, okrem mojej návštevy u známych som navštívil aj rodinu z tohto regiónu, ktorej pomáhame cez náš sociálny projekt Staráme sa TU.

K týmto aktivitám sa mi podarilo pridružiť ešte jednu. Samozber jabĺk, ktorým som doplnil naše rodinné, ale aj projektové zásoby ovocia. Táto aktivita sa odohrala v Ostraticiach (okres Partizánske). Pri oberaní jabĺk prišla na reč aj podpora, resp., nepodpora miestneho pestovateľa zo strany vládnych darebákov. Na moju otázku či a akú podporu tieto jablčné sady dostali, som od zamestnanca dostal odpoveď ŽIADNU a ak by nebolo ľudí, ktorí si prišli naoberať za symbolické sumy, nevedel mi povedať, či by prežili a či by sa im oplatilo pestovať ďalej aj v budúcich sezónach.

Priatelia, toto sa nedá nazvať nijako inak, než VLASTIZRADOU páchanou našom národe a štáte už niekoľko rokov! Keďže sa zaujímam o to, ako sa našim ľuďom a podnikateľom práce darí, pýtam sa a ešte ani raz som nedostal odpoveď typu:  „Všetko je fajn, vláda nám pomáha… “ ANI RAZ! Ani počas Ficových vlád, ani teraz! 

Chceme, aby ste si boli istí, že Slovenské Hnutie Obrody má jednoduchý plán, ako vytiahnuť slovenských pestovateľov, chovateľov, prvovýrobcov a podnikateľov z bahna, do ktorého ich postupne strkali všetci tí, ktorí nad nami doteraz bačovali – aj Dzurinda, aj Radičová, aj Fico s Pelleginim, aj Matovič s Hegerom.

Ten spočíva v štátnom obchodnom reťazci, ktorý bude vykupovať výrobky od našich ľudí práce. Tak sa otvorí odbytisko pre našich podnikateľov a tí okrem istoty, že predajú všetko, čo pre Slovákov vypestovali, vychovali, vyrobili, dostanú zaplatené za svoje výrobky to, čo im patrí a nebudú musieť byť aj naďalej vydieraní zo strany zahraničných reťazcov, ktoré si vo väčšine prípadov kladú (jemne povedané) neférové podmienky obchodu. A plus-bonus, peniažky Slovákov sa budú točiť v štáte Slovákov, v Slovenskej republike. Taká bude politika SHO, v duchu hesla SLOVÁCI SLOVÁKOM!

Mimochodom, to, že som, ako človek z okresu Rimavská Sobota, ktorý bol v minulosti najprosperujúcejším regiónom v celej Česko-Slovenskej republike!!! (v oblasti pôdo- a poľnohospodárstva), „musel“ ísť na samozber slovenských jabĺk do mne cez 200 kilometrov vzdialených Ostratíc, je len potvrdením mojich slov o vlastizrade, ktorú na nás spáchali.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO: Starajte sa o svoje stromy. Nielenže pri nich výborne zrelaxujete, ale tiež si dopomôžete…

————————-

Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds