Projekt Staráme sa: Úsmev na tvárach detí v našom projekte je pre nás tou najkrajšou odmenou

Svätý Mikuláš pamätal aj na dievčatá z okresu Čadca. A to aj vďaka dobrým a ochotným darkyniam Ivetke a Gabike, ktoré sa postarali o obsah balíčkov. Ďakujem v mene Andrejky, Vikinky a Martinky.

Viete, s touto rodinou sme si „sadli“ od prvej sekundy. Našli sme sa a smelo tvrdím, že sme si vytvorili priateľské puto. Vždy sa mimoriadne teším, keď môžem ísť za nimi a dievčatá, mamina a starká sa tešia z mojej prítomnosti.

Svoju radosť a vďaku preniesli deti do nádherných kresieb, ktorými ma obdarovali. A najstaršia Andrejka dokonca odrátava dni do mojej ďalšej návštevy u nich doma. To sú vzácne skutky, keď si uvedomím, že rodina prišla o ocina a tohtoročné Vianoce budú prvé bez neho. Tie najťažšie. Plné obáv, smútku a neistoty. Napriek tomu sú dievčatá spolu s maminou Dadou statočné a pokorne sa pasujú s mnohými vážnymi problémami, ktoré vyplývajú zo straty živiteľa rodiny.

O to viac je pre mňa vzácne, že počas tej hodiny, ktorú s rodinou každý mesiac trávim, sa veľa smejeme, rozprávame, objímame a Vikinka mi vždy niečo nové prečíta z Čítanky. Dievčatá sú rozkošné, každá je iná a predsa sú rovnaké. Prirástli mi k srdcu. Pretože na oplátku, oni mne dávajú nádej, že prekonať sa dá aj obrovská tragédia, že viera a nádej nás držia pri zmysloch a že spoločne vytvárame dobro. Naďalej sa budeme snažiť, vyčarovať úsmev na ich tváričkách, objavovať iskričky v ich očiach a zanechať v ich mamine pocit, že v tom nie sú samé.

Sme v tom spolu, milí a vážení podporovatelia projektu Staráme sa. Ďakujeme.

Autorka článku Katarína Boková je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: FOTO: November sa v sociálnom projekte SHO niesol v duchu dvoch výziev pomoci

————————

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds