Róbert Švec k novele Ústavy SR: Štandardní politici opäť dokázali, že sa boja ľudí

Médiá informujú: Parlament schválil novelu ústavy, ktorá umožní predčasné voľby. Hlasovalo za ňu 92 zo 147 prítomných poslancov. Zmena ústavy umožní predčasné voľby po rozhodnutí parlamentu, nie ako následok referenda.

Dámy a páni, konštatujem: Štandardní politici opäť dokázali, že sa boja ľudí a priamej demokracie, aj keď sa za demokratov tak radi a často vydávajú a v jednom kuse o demokracii tárajú.

Slovenské Hnutie Obrody dlhodobo komunikuje potrebu sfunkčniť inštitút referenda, pretože ak sú ústavní činitelia volení občanmi, tak občania musia mať právo ich kedykoľvek aj odvolať, napríklad formou referenda.

V týchto dňoch dokončujeme novelizáciu volebného programu SHO, ktorý bude obsahovať aj spomínanú požiadavku.

Na predčasné voľby sa pripravujeme zodpovedne, aby rozumní a zodpovední vlastenci slovenskí mali koho voliť.

SHO = cesta rovná, cesta cti, cesta slovenská.

Autor článku Róbert Švec je predseda Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Noviny Právo Národa: Róbert Švec o občianskom aktivizme a reálnom výkone politiky

————————–

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds