Róbert Švec: Najväčším výdobytkom Nežnej revolúcie je obnovenie slovenskej štátnosti

Pripomíname si udalosti z novembra 1989. Pre historickú pamäť je dôležité pripomenúť a zdôrazniť, že spoločenský pohyb v bývalom Československu sa začal na Slovensku už v marci 1988 vďaka Sviečkovej demonštrácii v Bratislave.

Nasledovala manifestácia študentov 16. novembra 1989 opäť v Bratislave a až potom sa odohrali udalosti v Prahe. Za najväčší výdobytok spoločenských zmien v bývalom Československu považujem obnovenie slovenskej štátnosti 1. januára 1993. Pretože iba vo svojom štáte sa môže národ a prostredníctvom národného spoločenstva aj jednotlivec plnohodnotne vyvíjať.

Nie duchovné a národné bezdomovectvo, ako sa to aj dnes snažia nahovoriť, najmä mladým Slovákom, mentálne znevýhodnené osoby, je budúcnosť nášho štátu a Európy, ale aktívne pozitívne vlastenectvo, ktoré bude hrádzou pred morálnou a aj spoločenskou dekadenciou je budúcnosť Slovenskej republiky, ale aj celej Európy.

————————

Prečítajte si tiež: Za slušné Slovensko. Sú to neslušní ľudia a falošní proroci

————————

Slováci. Nenechajte sa zviesť na krivé chodníčky ľuďmi, ktorí chcú mať zo Slovenska iba papierový štát. Gál, Šimečka, Demeš, Hríb, Havran, Tódová, Čaputová, Matovič, Sulík a ich komplici nie sú nositeľmi tej zmeny, ktorú je potrebné vykonať v našom štáte. Sú to neslušní ľudia.

Naši predkovia pre nás vybojovali slovenskú štátnosť. Preberáme po nich štafetu a našou úlohou, nastupujúcej politickej generácie slovenských vlastencov je zvíťaziť v boji o charakter nášho štátu a eliminovať neslovenské elementy, ktoré pod pláštikom falošnej tolerancie a slušnosti, chcú urobiť zo Slovenska hodnotovo vyprázdnený štát, ktorý potom ľahko ovládnu vyznávači duchovného a spoločenského bezdomovectva.

Vedieme zápas o charakter nášho štátu a v tomto zápase zvíťazíme. Aby Slovensko slovenským bolo. Konštatuje Róbert Švec.

————————

Prečítajte si tiež: Róbert Švec: Novinár nie je posvätná krava. A ak si to nejaký novinár myslí, tak pôjde k lopate

————————

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody. Zdroj fotky: SHO

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds