POZVÁNKA do Dubnice nad Váhom: Niečo sa stane v utorok 19. septembra…

Dňa 19. septembra 1848, počas ľudového zhromaždenia v Myjave, Ľudovít Štúr v mene Slovenskej národnej rady vypovedal poslušnosť uhorskej vláde a jej miestnym vrchnostiam a vyzval slovenský ľud na celonárodné povstanie.  

Celá vtedajšia uvedomelá generácia slovenského národa na čele so Štúrom, Hurbanom a Hodžom obstála v dejinnej skúške. Bez Slovenského povstania v meruôsmych rokoch (v rokoch 1848-49) by dnes slovenský národ neexistoval a nemali by sme dnes náš obnovený štát slovenský.

A tak ako štúrovci, aj my ich pokračovatelia musíme obstáť v skúškach času a postaviť sa aktívne na odpor proti súčasnej vrchnosti, ktorá ženie náš národ a štát do vojny za záujmy cudzích.

Slovenky a Slováci. Dlhodobo komunikujeme, že Slovenské Hnutie Obrody je proti tomu, aby slovenská vláda + prezidentka Čaputová vťahovali Slovenskú republiku do konfliktu na Ukrajine aj tým, že súhlasili, aby vojenská technika, ktorá je vyrábaná na Slovensku bola a je dodávaná kyjevskému režimu. Sme presvedčení o tom, že súčasný konflikt na Ukrajine je aj výsledkom politiky kyjevského režimu proti vlastným obyvateľom. Napríklad pogrom na ukrajinských občanoch v Odese v roku 2014 TU.

My rozlišujeme medzi kyjevským režimom a ukrajinským ľudom. Pomáhajme humanitárne (liekmi, oblečením, potravinami… ) pokiaľ na to Slovensko bude mať prostriedky a možnosti. Ale prvoradou úlohou vlády SR je to, aby slovenskí občania dôstojne žili, mali dôstojné platy, dôchodky, aby slovenské rodiny boli zo strany štátu v dostatočnej miere podporované. A keď väčšina Slovákov bude žiť normálne a dôstojne, potom môžeme zvážiť, či budeme pomáhať iným. Požadujeme, aby bola Slovenská republika neutrálnym štátom.

A tak ako štúrovci vypovedali poslušnosť uhorskej vláde a zaujali jasný hodnotový postoj, tak aj my, ich pokračovatelia, zaujímame jasný hodnotový postoj, ktorý budeme prezentovať v utorok 19. septembra v meste, v ktorom sa vyrábajú zbrane pre Kyjev.

Dámy a páni. Stretneme sa v utorok 19. septembra o 11:00 hod. pred Mestským úradom v Dubnici nad Váhom, pred ktorým pripravujeme… (dozviete sa, keď podujatie podporíte svojou účasťou), odkiaľ sa presunieme pred Okresným úradom Trenčín, pracovisko Dubnica nad Váhom, kde spoločne… (dozviete sa, keď podujatie podporíte svojou účasťou) a odtiaľ sa presunieme pred fabriku, v ktorej sa vyrábajú zbrane pre režim v Kyjeve. Pred fabrikou vytvoríme… (dozviete sa, keď podujatie podporíte svojou účasťou).

Počas presunu mestom od Mestského úradu, pred pobočku Okresného úradu až po spomínanú fabriku budú z megafónov znieť heslá ako: Chceme neutrálne Slovensko, Anglosasi choďte domov, Žiadne zbrane kyjevskému režimu, Slovensko je za to, aby zmizlo NATO a iné.

Slovenky a Slováci, ak vám záleží na tom, aby bol na Slovensku pokojný a mierový život, príďte 19. septembra do Dubnice nad Váhom a spoločne dajme opäť nahlas a verejne najavo, že si neprajeme, aby súčasná vrchnosť, ktorá nám dočasne vládne zaťahovala našu vlasť do vojny na Ukrajine.

Za Slovensko slovenské, bezpečné, mierové a neutrálne.

Vaše Slovenské Hnutie Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Ivan Korčok ako slovenský vlastenec? To je ako keď Andrej Kiska o sebe vyhlasuje, že…

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds