Robil Kiska daňové machinácie aj v zahraničí? Podľa českých úradov, áno

A máme tu ďalší prípad, do ktorého bola zapletená firma, s ktorou mal niečo dočinenia Kiska! Tentokrát sa to týka Českej republiky, kde česká brokerská firma 42 Financial Services, v ktorej bol v rokoch 2008 – 2014 akcionárom aj Kiska, dohodila podľa českého Špecializovaného finančného úradu mestskej spoločnosti Pražská plynárenská na obchody s plynom za 1,1 miliardy českých korún firmy B&A Capital Trading či Synergy corporate solutions, ktoré z nich ale následne neodviedli daň v hodnote 220 miliónov korún!

Český Špecializovaný finančný úrad zistil, že peniaze, ktoré Pražská plynárenská začala daný firmám vyplácať boli obratom posielané na účty ďalších spoločností v zahraničí, najmä v Poľsku, Čiernej hore, na Cypre, v Turecku a Rumunsku, z čoho vyplýva, že šlo o vedomé podvody organizovanej skupiny, čo následne potvrdili aj finanční kontrolóri. Firma B&A Capital Trading nemala dokonca od Energetického regulačného úradu ani udelenú licenciu na obchod s energiami.

Je teda zaujímavé, že aj pri týchto machináciách sa opäť motal niekto, kto stál 5 rokov na čele Slovenska a kto sa chystá v najbližších voľbách na Slovensku prevziať moc – daňový, volebný, úverový a pozemkový „guru“ spod Tatier – sám najvyšší Za ľudí Andrej Kiska.

Ide tak o ďalšie závažné informácie týkajúce sa tohto človeka, o ktorých by mal národ vedieť, pretože ak sa tento človek namiesto tam, kam naozaj patrí, dostane do parlamentu, bude sa tieto svoje podvody nielen snažiť zamiesť pod koberec, ale aj opäť získa imunitu, čo bude znamenať ďalšiu ranu spravodlivosti a právnemu štátu a zase to len prehĺbi marazmus v slovenskej spoločnosti.

Autor: Martin Bago

Zo stanoviska Štefana Polačika, podpredsedu Slovenského Hnutia Obrody vyberáme:

Posledné dni sledujem mediálne výstupy slušného daňového podvodníka Andreja Kisku. Z toho, čo rozpráva sa mi zdvíha tlak. Tento človek, so svojou pošramotenou povesťou, dokáže sám seba pasovať do role najslušnejšieho politika s enormnou podporou občanov. Neviem v akej bubline žije, no podľa mňa nemá morálne právo z úst ani len vypustiť slovo slušný.

Veď on sa súdil s občanom Slovenskej republiky o pozemok, ktorý získal podvodom. Nevrátil tento pozemok dobrovoľne a zo svojej pozície milionára – prezidenta sa nesúdil s podvodníkmi, ktorí mu vraj ten pozemok predali. Nie, on trápil obyčajného občana! Jeho daňové delikty sú ďalším dôvodom, že by sa mal kajať a čakať na spravodlivý súd, no on zakladá politickú stranu a chce prevziať moc v štáte. S kamennou tvárou!

Verím, že ľudia sa nenechajú opäť oklamať peknými rečami a miliónovými reklamnými spotmi a vo voľbách to tomuto od kosti podlému človeku zrátajú.

Kiska by sa nám nemal prihovárať z televízie, ale mal by odpovedať na otázky orgánov činných v trestnom konaní. A verím, že aj k tomu sa dopracujeme.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds