Urobíme poriadok aj so zahraničnými mimovládkami, ktoré pôsobia na našom území

Ruská generálna prokuratúra označila v týchto dňoch americkú mimovládnu organizáciu Atlantická rada za nežiaducu a ukončila jej činnosť na území Ruska! Učinila tak na základe posúdenia existujúcich poznatkov o činnosti tejto mimovládky, pričom zistila, že jej aktivity nie sú zlučiteľné s bezpečnostnými záujmami Ruskej federácie a odporujú jej ústavnému poriadku!

Ruská generálna prokuratúra na margo toho doslova uviedla: „Na základe výsledkov skúmania materiálov doručených 25. júla sa generálna prokuratúra rozhodla uznať činnosť zahraničnej mimovládnej organizácie Atlantická rada (USA) v Ruskej federácii za nežiaducu. Zistilo sa, že jej činnosť predstavuje hrozbu pre základný ústavný systém a bezpečnosť Ruskej federácie.“ A na základe tohto rozhodnutia samozrejme informovala ruské ministerstvo spravodlivosti, ktoré má teraz povinnosť zaviesť danú mimovládku na zoznam zahraničných a medzinárodných mimovládnych organizácií, ktoré nesmú vykonávať činnosť na území Ruska.

Ide teda o dôležité rozhodnutie, ktoré opäť o niečo viac ochráni ruskú spoločnosť a národ pred rozvratom a zhubným vplyvom západného liberalizmu! Podobný zákon, ako majú Rusi (zákonom o nežiaducich mimovládnych organizáciách), Američania (zákon FARA) či iné krajiny sveta, by však mala prijať aj Slovenská republika. A to reálny zákon bojujúci proti podvratným činnostiam mimovládok a nielen zaviesť nejaký register mimovládnych neziskových organizácií s povinnosťou viesť údaje o štatutárnom orgáne, či členoch štatutárneho orgánu daných organizácií ako to v tomto volebnom období urobila vláda.

A práve preto bude aj tento bod súčasťou volebného programu nášho hnutia. Po úspešných voľbách zasiahneme proti mimovládnym organizáciám, ktoré vyvíjajú  podvratnú činnosť na slovenskom území, zastavíme ich financovanie zo štátneho rozpočtu a vykážeme ich z územia nášho štátu.

Pretože len pokiaľ si urobíme poriadky s mimovládnym sektorom napojeným na zdroje zo zahraničia, dokážeme tlaky z EÚ a liberálneho Západu ako národ a štát ustáť.

Autor: Martin Bago

—————————-

Prečítajte si tiež: Vláda mimovládok. Alebo, ako si Beblavý dom kúpil

—————————-

Zo stanoviska Róberta Šveca, predsedu Slovenského Hnutia Obrody vyberáme:

Náš recept na zahraničné mimovládky? Nie sme a nebudeme zástancovia čiastkových riešení, ktoré nič neriešia. A preto budú v budúcnosti budú na území Slovenskej republiky pôsobiť iba slovenské mimovládne organizácie, ktoré budú financované napríklad z 2% z daní, členských príspevkov, jednorazových príspevkov slovenských fyzických a právnických osôb …

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds