SHO: Darebáci by chceli sledovať účty ľudí! Róbert Švec: Je to hodné zločincov okolo Matoviča!

Ministerstvo vnútra plánuje vytvoriť centrálny register účtov. Nielen finančná správa, ale aj polícia, súdy či vojenské spravodajstvo by tak mali prístup k informáciám, koľko kto vlastní peňazí. A to aj v prípade, že tam nie je nijaký predpoklad prania peňazí a majiteľ účtu nie je podozrivý z trestnej činnosti. Dôvodom má byť boj proti praniu špinavých peňazí. Informujú médiá.

Reaguje Róbert Švec:

To sa nám tá totalita „pekne“ rozbieha. Po nezákonných a protiústavných nariadeniach a postupoch vlády Matoviča a súčasnej vlády okolo Matoviča počas fiktívnej pandémie koronavírusu, snaha o totálnu kontrolu nad účtami bežných ľudí a podnikateľov.

A v tejto súvislosti pripomínam, že s touto témou súvisia aj snahy o zrušenie hotovosti. Vymývanie mozgov Slovákov v tomto smere odštartovala televízia JOJ, ktorá vo svojej nedávnej reportáži TU podporila potrebu zrušenia papierových peňazí. Dôvodom má byť hrozba šírenia koronavírusu prostredníctvom bankoviek.

A čo si o tom myslím? Je to pekná hlúposť. Platbu v hotovosti považujem za právo a slobodu každého človeka. Kto chce nech platí mobilom, hodinkami, kartou, prstom alebo akýmkoľvek iným ľudským orgánom, ak ho to vnútorne uspokojí. Ale odmietam, aby nám niekto bral naše právo na slobodné rozhodovanie sa komu, za čo a ako zaplatím.

Podsúvať ľuďom, že hotovosť chcú využívať aj naďalej iba “nečestní” ľudia, lebo tí “čestní” nebudú mať problém vzdať sa hotovosti, je cez čiaru a dokazuje to, ako mediálna politika súčasného režimu prerazila dno normálnosti.

SHO bude aj naďalej presadzovať to, aby sa mohlo platiť aj hotovosťou, a aby toto právo bolo legislatívne ošetrené v našom právnom systéme, napríklad, v budúcnosti aj formou ústavného zákona.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Slováci masovo podpisujú petíciu za referendum o predčasných voľbách. Reaguje Róbert Švec

————————

Naša mena: Slovenská koruna. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds