SHO k neuplatneniu si predkupného práva. Je Sulík mentálne znevýhodnený? Alebo taký úplatný!?

Minister hospodárstva Richard Sulík oznámil, že nemecká spoločnosť E.ON chce odkúpiť podiel vo Východoslovenských energetických závodoch (VSE), ktorý v súčasnosti vlastní nemecká RWE. E.ON bude zároveň vlastniť 49-percentný podiel vo VSE aj ZSE. Zástupcovia ministerstva a spoločnosti podpísali memorandum.

Sulík povedal, že na podiel malo Slovensko predkupné právo, ktoré sa rozhodlo nevyužiť. „Za neuplatnenie predkupného práva dostane Slovensko 35 miliónov eur,“ konštatoval minister. Informujú médiá.

Na rozhodnutie ministra Sulíka zareagoval Róbert Švec:

Presne takto, dámy a páni, sa správa totálny úplatný hlupák, ktorý iba spravuje náš štát ako kolóniu cudzích pánov.

Normálny minister by okamžite využil možnosť získať späť 49% podiel vo Východoslovenských energetických závodoch, aby mal závod plne pod kontrolu (aj manažérsky) slovenský štát, závod, ktorý distribuuje elektrinu na celom východnom Slovensku. A nejde iba o financie, ktoré by sa nám za pár rokov vrátili niekoľkonásobne. Tu ide aj o kontrolu nad životne dôležitou tepnou nášho štátu. Kto kontroluje distribúciu elektriny, má kontrolu aj nad naším štátom. Ale to asi darmo budeme vysvetľovať niekomu, kto má národné a štátne záujmy Slovenskej republiky na háku. Že, pán Sulík.

Ale z celej tejto transakcie vyvstáva otázka, či je Sulík naozaj taký hlúpy alebo aj so svojimi komplicmi zobrali svieži úplatok za to, že náš štát nevyužije predkupné právo. Ak by tomu tak bolo, nečudoval by som. Vieme s kým máme dočinenia. Vládnu nám blázni, liberáli a mafiáni. A výsledok žijeme každý deň. Žiaľ.

Pokiaľ ide o postoj SHO, ten je jasný. Strategické podniky, ktoré za lacný peniaz odovzdala do zahraničných rúk vláda Mikuláša Dzurindu, čím sa dopustila ekonomickej vlastizrady, musia byť opäť v rukách štátu TU, aby nám miliardy eur z týchto podnikov neodtekali do zahraničia. A ak by sme ich mali v štátnom rozpočte, bolo by aj na 13-dôchodky, aj pre mladé rodiny, poľnohospodárov, živnostníkov, pre školy, zdravotníctvo… , a ešte by nám aj zostalo.

————————

Prečítajte si tiež: Video. Sulík: Minimálnu mzdu dajme podľa okresov. SHO: Heš, heš! Falošný ekonóm

————————

Z celej tejto transakcie vyvstáva otázka, či je Sulík naozaj taký hlúpy alebo aj so svojimi komplicmi zobrali svieži úplatok za to, že náš štát nevyužije predkupné právo. Ak by tomu tak bolo, nečudovali by sme sa. Vieme s kým máme dočinenia. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds