SHO: Matovič by chcel okrádať Slovákov aj na vyšších daniach. Reagujú Róbert Švec a Radomír Pikna

Igor Matovič by chcel zvýšiť DPH na 25% alebo niekoľkonásobne zvýšiť daň z nehnuteľností.

Na pokusy Matoviča zvýšiť DPH reaguje Róbert Švec a na snahy Matoviča razantne zvýšiť daň z nehnuteľnosti reaguje Radomír Pikna:

Róbert Švec: To mu nestačí, že so svojimi kumpánmi okradol Slovákov o stámilióny eur na testovaní testami, ktorými by, podľa vlastných slov, netestoval ani psa? To mu nestačí, že kvôli jeho ročnému pôsobeniu na poste predsedu vlády SR skrachovalo veľké množstvo slovenských živnostníkov a podnikateľov, lebo nechal pozatvárať malé prevádzky, lebo koronavírus, ale nadnárodné reťazce a novodobé pracovné tábory – automobilky, kde sa denne premelú tisíce ľudí mohli byť otvorené?

To mu nestačí, že jeho vláda sa zaviazala zvýšiť výpalné pre zločineckú organizáciu NATO na 2% slovenského HDP? A milióny eur sa vyhadzujú na zbrojenie, ako napríklad 150 miliónov za radary. A to všetko teraz, keď máme koronakrízu! A mnoho iného…

Igor nemá kožu na tvári a chrbtovú kosť, ale to ho neospravedlňuje z genocídy ekonomickej, sociálnej a aj fyzickej, ktorú pácha na ľude slovenskom. A ešte by chcel so svojimi kumpánmi okrádať Slovákov aj na vyššej DPH! Na to sú paragrafy, Igor, ktoré vás dobehnú!

Radomír Pikna: Celý problém s daňami za nehnuteľnosti má dve úrovne. Prvou je snaha ministra financií, ako ukradnúť dane z nehnuteľností, ktoré dnes patria samosprávam, a presunúť ich do štátneho rozpočtu. Ide o ďalšie obmedzenie kompetencií samosprávam a návrat k byrokratickému centralizmu.

Druhá je výška dane za nehnuteľnosti a jej akceptovanie. Každý, kto si kúpil alebo postavil nehnuteľnosť, tak robil už zo zdanených peňazí. Systém vás okráda o 50% vášho príjmu formou daní a odvodov. Ak si teda kúpite alebo postavíte nehnuteľnosť, už ste z vášho zárobku zaplatili do systému 50%, teraz zaplatíte ďalších 20% na DPH a následne platíte každý rok daň z nehnuteľnosti samospráve, aj keď tá posledná je skôr poplatok samospráve za služby, ktoré poskytuje.

Zdá sa vám normálne, že systém zdaní váš zárobok 50% a potom vás zdaňuje stále ďalšími a ďalšími daňami? Dokedy sa necháme okrádať darebáckym režimom a jeho neschopnými predstaviteľmi? Nie je načase povedať už dosť?

Na záver len malý príklad: Predstavte si vašich rodičov, ktorý celý život pracovali, odvádzali dane a zo zarobených a zdanených peňazí si postavili kdesi na dedine alebo v meste dom, alebo si kúpili byt v ktorom bývajú.

Teraz sú na dôchodku a užívajú si „plody svojej celoživotnej práce“. A vtom príde šialený minister financií (Igor Matovič) a chce po nich aby z malého dôchodku platili ďalšiu daň, lebo on rozhádzal peniaze zo štátneho rozpočtu. Keď nebudú mať na zaplatenie, tak im jednoducho zoberú ich byt. Páči sa vám takýto scenár?

————————-

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: VIDEO. Katarína Boková reaguje: Po vydarenom 1. máji bude nasledovať úspešný 8. máj

————————-

Zdroj obrázku: Radomír Pikna

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds