SHO: Nekvalitné napodobeniny zo zahraničia? Štefan Polačik: Preč s nimi! Máme riešenie

Na prvej fotke vidíte maslo vyrobené na Slovensku, mliekarňou vzdialenou od prevádzky reťazca, v ktorom fotka vznikla, asi dva kilometre vzdušnou čiarou. Na druhej fotke je maslo vyrobené a dovezené z Poľska.

Priemerný Slovák, aj keď chce podporiť domáce produkty a tým aj domácu ekonomiku, radšej siahne po lacnejšej, zahraničnej a častokrát nekvalitnejšej alternatíve, pretože peňaženka nepustí. A to je len jeden výrobok z tisícov. Aj tieto fakty si treba uvedomiť, keď sa nás tí, ktorí velebia EÚ snažia presvedčiť o tom, že Slovensko má len a len výhody z členstva v EÚ a že viac dostaneme ako do EÚ posielame.

Ako to, že maslo vyrobené v inom štáte je lacnejšie v meste na Slovensku, ako maslo vyrobené priamo v tom istom slovenskom meste? No zjavne Poliaci dotujú svoju výrobu oveľa viac ako Slováci. A prečo? To je otázka na organizované skupiny, ktoré tu doteraz vládli a stále vládnu v našom štáte.

Všetko má riešenie, len treba chcieť. Slovenské Hnutie Obrody prináša riešenia, nie iba kritiku. Aj preto budeme presadzovať zvýšenú podporu domácej výroby, chovateľstva a poľnohospodárstva. Takú, aby slovenské výrobky boli konkurencieschopné. A pôjdeme ešte ďalej!

Budeme ekologickí vlastenci. Na dovážané potraviny, ovocie a zeleninu, ktoré vzhľadom na klimatické podmienky vieme dopestovať a vyrobiť na Slovensku, zavedieme ekologickú daň. Stovky kamiónov, ktoré denne na Slovensko dovážajú to, čo si vieme dopestovať a vyprodukovať sami, zanechávajú veľkú uhlíkovú stopu, čo má veľmi negatívne dôsledky na životné prostredie. A preto budem takýmto spôsobom presadzovať ochranu životného prostredia a tým aj podporíme domácu ekonomiku. Dovoz takýchto výrobkov sa tak stane nevýhodný, stúpne dopyt po domácich, kvalitných potravinách. Moderné a nadčasové riešenie TU.

Agenti korporácií nasadení v rôznych politických stranách hľadajú dôvody, prečo sa to nedá. Vlastenci hľadajú riešenia, aby dokázali, že sa to dá!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

—————————-

Prečítajte si tiež: Je potravinová sebestačnosť nezmysel? SHO: Ten, kto to tvrdí, je buď úplatný alebo hlúpy

—————————-

Fotka číslo 1:

Fotka číslo 2:

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds