Konštituovanie štátneho útvaru na pôde srbského Kosova a Metohije 17. februára 2008 bolo v rozpore s medzinárodným právom. Podľa rezolúcie Rady bezpečnosti OSN číslo 1244 z roku 1999 patrí autonómne územie Kosova do Zväzovej republiky Juhoslávie a Kosovo je teda súčasťou Srbska.
Srbi túto časť bývalej Juhoslávie vždy považovali a doteraz považujú za svoje posvätné historické územie vykúpené krvou v bojoch proti osmanským Turkom. Ku cti nášho postoja, rešpektujúceho medzinárodné právo patrí vyhlásenie Národnej rady SR z marca 2007o budúcom štatúte srbskej provincie. Za rozhodnutie vlády neuznať Kosovo za samostatný štátny subjekt vtedy hlasovalo 123 poslancov.
Jednostranným vyhlásením “nezávislosti” Kosova sa zavŕšila politika sily, ktorú presadzovali Spojené štáty americké pod egidou NATO v roku 1999 tým, že 78 dní bombardovali bývalú Juhosláviu. Špinavé prsty v tomto bombardovaní mala nielen prvá dáma štátneho departmentu USA Madeleine Albrightová, ale aj vláda Mikuláša Dzurindu, ktorá na svojom utajenom zasadnutí povolila prelet bojových lietadiel ponad naše územie, aby sa vzápätí mohla začať “humanitárna operácia“ Allied Force – známy eufemizmus agresie bez súhlasu Bezpečnostnej rady OSN.
—————————
Prečítajte si tiež: Podporujeme razantný postoj Srbska voči zločincom z Prištiny a NATO
—————————
Investigatívny novinár Robert Baer, pôsobiaci tri roky ako agent CIA v Juhoslávii, poskytol pre portál Web-Tribune rozhovor, v ktorom objasnil pozadie vojnového konfliktu na Balkáne.
V interview okrem iného povedal: „Ľudia, ktorí podnecovali vojnu v Juhoslávii, neskôr nadiktovali podmienky mieru. Sú to tí istí ľudia zo Spojených štátov, ktorým dnes na Balkáne patria spoločnosti s právami na užívanie rôznych nerastných a iných surovín.“
Baer nehovoril do vetra. Bombardovanie Juhoslávie v roku 1999 nadobudlo čoskoro hmatateľné kauzálne súvislosti. Bývalá americká ministerka zahraničných vecí Madeleine Albrightová, bývalý veliteľ NATO Wesley Clark aj ďalší obchodníci so smrťou skúpili v Kosove kľúčové podniky i celé ekonomické odvetvia. Najväčším ziskom Pentagónu je však americká vojenská základňa v Kosove – druhá najväčšia na cudzom území.
V roku 1996, v čase, keď Madeleine Albrightová ešte pôsobila na poste veľvyslankyne USA pri OSN, jej v televíznom interview moderátorka pripomenula, že vo vojne v Iraku, ktorú viedol Washington, zomrelo pol milióna detí, čo je viac ako v Hirošime. „Stálo to za to?” – opýtala sa moderátorka. „Bola to ťažká voľba, ale stálo to za to,” odpovedala táto vplyvná korpulentná dáma. Pred haagsky tribunál sa skutoční strojcovia balkánskej tragédie isto nedostanú. Bývalý šéf teroristickej organizácie UCK a súčasný prezident Kosova Hashim Thaçi čelí obvineniam zo zločinov proti ľudskosti so stoickým pokojom nepostihnuteľného človeka. V roku 2011 dal spravodajca Rady Európy Dick Marty Thaçiho do spojitosti s obchodom s ľudskými orgánmi zavraždených Srbov. Vo svojej autobiografii ho z tých istých zločinov obvinila aj niekdajšia hlavná žalobkyňa tribunálu pre bývalú Juhosláviu Carla del Ponteová. Konštatuje novinár Ľudovít Števko.
Zo stanoviska Slovenského Hnutia Obrody vyberáme:
Dňa 17. februára 2008 vyhlásili zločinci v Prištine akože nezávislý štát Kosovo. Naše hnutie v minulosti jasne deklarovalo, že nikdy neuzná existenciu tohto bábkového štátu, ktorého vedenie pozostáva z prevažnej miery z bývalých príslušníkov Kosovskej oslobodzovacej armády, ktorá bola vyhlásená v 90. rokoch 20. storočia za teroristickú organizáciu a ktorí boli zapletení aj do obchodovania s ľudskými orgánmi.
Slovenky, Slováci, bratia Srbi. Uisťujeme vás, že SHO nebude nikdy súhlasiť s tým, aby Slovenská republika uznala nezávislosť Kosova. Na nás sa môžete spoľahnúť.
————————–
Prečítajte si tiež: Kosovo je Srbsko: Podlé praktiky médií na Slovensku aj v relácii o počasí
————————–
———————–——
Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa
Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.
————————–—