SHO: Opäť sme splnili to, čo sme sľúbili. FOTO: Výzva Hurá do školy! v krajoch slovenských

August. Posledný z troch letných mesiacov je už tiež za nami. Tento mesiac sa tematicky niesol v duchu blížiaceho sa nástupu našich „projektových“ detí do školy.

Školské tašky, zošity, perá, ceruzky, plastelínu, obaly na zošity, kružidlá, pravítka či iné užitočné veci potrebné do školy – to všetko sme aj vďaka vám, našim skvelým dobrosrdečným podporovateľom, v rámci našej výzvy s názvom Hurá do školy! mohli podarovať a aj sme podarovali deťom, ktorým sme pomohli odštartovať školský rok bez starostí.

Veď sa pozrite, ako to vyzeralo počas ôsmeho mesiaca…

Ďakujeme. Je to skvelý pocit zažiť takúto súdržnosť. 🙂

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————-

Prečítajte si tiež: FOTO. Projekt Staráme sa: Školské pomôcky sme odovzdali aj deťom v Trenčianskych Tepliciach

————————-

V meste Veľký Krtíš sme na začiatku nového mesiaca podali pomocnú ruku vo forme potravín starkej Ester a jej dvom vnukom, ktorých na jednom z krtíšskych sídlisk sama vychováva.

V Novom Meste nad Váhom sme začiatkom mesiaca do nášho sociálneho projektu zaradili maminu Magdu a jej 10-ročného syna, ktorý bol v čase našej návštevy s kamarátmi na ihrisku. Škoda. Spoznal by tak Jurka a Marcelka, ktorým náš úspešný sociálny projekt v minulosti tiež pomohol a dnes spoločne s nami robia dobré skutky aj oni.

Pomocnú ruku sme podali aj v obci Zbehy – okres Nitra, v ktorej rodičia vychovávajú 2 mladých športovcov. A hoci chalani boli počas našej návštevy pri vode, potraviny a všakovaké dobroty ich doma počkali.

Maťko a Kubko si nášho Jara skutočne obľúbili. Potvrdilo sa nám to aj počas ušlého výjazdu v Prešove. ? Veď, fotka hovorí za všetko!

Rozrástli sme sa o ďalších ľudí v núdzi. Náš úspešný projekt začal pomáhať aj mame Paťke a malej Viktorke z okresu Revúca.

Naša pravidelná pomoc sa z Gemera presunula na Zemplín. ? V meste Strážske sme aj vďaka našim kolegom okrem nákupu potravín zabezpečili aj školské pomôcky pre Samka, aby sme mu uľahčili nástup do školy.

V okrese Čadca zase úradovala naša Katka Boková, ktorá okrem iného, potešila Andrejku slovenskou bonboniérou, ktorú jej podarovala pri príležitosti jej 10. narodenín.

Naše „turné“ s pomocou so školskými potrebami pokračovalo na slovenskom juhu. Na ňom sme v okresoch Komárno (na fotke), Nové Zámky a Levice urobili radosť v jeden deň štrnástim deťom! Táto návalová pomoc prebehla aj vďaka majiteľovi papiernictva Kocka v obci Komjatice, okres Nové Zámky, ktoré pre deti v našom projekte pripravil balíčky so školskými pomôckami a aj za to, že poskytol zľavu z nákupu školských potrieb. Ďakujeme!

Róbert Švec so štyrmi deťmi z okresu Nové Zámky.

Náš projekt sme v auguste rozšírili aj o týchto 4 chlapcov z okresu Levice, ktorých sme tiež potešili školskými pomôckami.

Naša karavána pomoci mala cestu aj cez okres Rimavská Sobota, kde sme pri Hnúšti opäť rozmanito pomohli. No, chalani sa aj tak najviac tešili autíčkam. ?

Na konci augusta má Karinka od Lučenca narodeniny. Tento rok to boli v poradí ôsme. A keďže sme mali cestu, tak sme sa museli zastaviť a pogratulovať jej, a potešiť ju novými spoločenskými hrami a oblečením pre ňu, bračeka Janka a ich maminu Danku.

A bokom v tomto mesiaci neostala ani naša Vlastenecká kvapka krvi SHO. Katarína Boková ju darovala už po 41-krát…

… a najvzácnejšiu tekutinu daroval už po 31-krát aj Pavol Poprocký (v Rimavskej Sobote) a len tak pre radosť, ružami potešil miestny zdravotnícky personál. ?

Touto cestou chceme hlavne v mene detí z nášho úspešného projektu Staráme sa poďakovať Majke z Banskej Bystrice, ktorá nám pomáha pomáhať a spoločne s jej známymi po x-týkrát venovala deťom rôzne oblečenie, hračky a knihy, vďaka ktorým sme spoločne vyčarovali nejeden úsmev na perách. ❤️ Táto nádielka je dnes, z väčšej časti, minulosťou a robí radosť tým, ktorým bola určená. Deťom.

Náš projekt pomoci je aj o tom, že rodiny si navzájom pomáhajú. A tak tomu bolo aj v auguste. ? Rodina z okresu Komárno, venovala rodinám v okresoch Levice a Nové Zámky papriku, rajčiny, tekvice… ☝ A rodina v obci Svodín, v okrese Nové Zámky, venovala do projektu domáce vajíčka, ktoré sme odovzdali novej rodine z okresu Levice, v ktorej vychovávajú 4 chlapcov. ?

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds