SHO: Osobitné odvody pre banky? Riešením je vznik slovenskej banky. Zabezpečíme

Osobitný odvod budú banky na Slovensku platiť aj naďalej a od budúceho roka sa jeho výška zdvojnásobí. V súčasnosti platia banky odvod vo výške 0,2 percenta z hodnoty svojich pasív vykazovaných v súvahe, znížených o niektoré položky.

Osobitný odvod má fungovať aj naďalej a od budúceho roka sa má zvýšiť na 0,4 percenta. Informujú médiá.

K osobitnému odvodu pre banky zaujal stanovisko Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody:

Čo si myslíte, čo spravia banky? Pravdaže zvýšia poplatky pre svojich klientov a tým pádom osobitný odvod zaplatia opäť bežní ľudia. Osobitný odvod nie je riešením, pretože banky ho nikdy nebudú platiť zo svojho. My presadíme vznik banky so 100% majetkovou účasťou štátu, poskytujúcej služby a produkty širokým vrstvám obyvateľstva – občanom aj podnikateľským subjektom. Sloboda podnikania súkromných bánk ostane zachovaná. A pravdaže, hmotná a trestnoprávna zodpovednosť manažérov štátnej banky. A Slováci budú mať možnosť slobodného výberu: Či sa nechajú zdierať v súkromných bankách alebo budú klientmi slovenskej štátnej banky. A naše peniaze zostanú v našom štáte. Slováci Slovákom.

————————-

Prečítajte si tiež: SHO: Majetky mega zlodejov zo štandardných politických strán zhabeme a použijeme pre ľudí

————————-

Bankovka súčasnej druhej Slovenskej republiky. Na 200-korunáčke bol vyobrazený Anton Bernolák.

Bankovka súčasnej druhej Slovenskej republiky. Na 500-korunáčke bol vyobrazený Ľudovít Štúr.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds