SHO: Pamätník generála M. R. Štefánika v Trenčianskych Tepliciach odhalený

V pondelok 18. novembra odhalili zástupcovia mesta Trenčianske Teplice, Trenčianskeho samosprávneho kraja, Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika a ďalších spoločenských organizácií pamätník M. R. Štefánika v Trenčianskych Tepliciach.

Slávnosť, ktorá sa uskutočnila pred budovou Mestského úradu v Trenčianskych Tepliciach svojou účasťou podporili aj zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody, srbského veľvyslanectva na Slovensku, obyvatelia mesta a blízkeho okolia, v hojnom počte aj žiaci a študenti miestnych škôl a tiež praneter generála Štefánika.

Pamätník nášho velikána odhalili: Zuzana Frajková Ďurmeková, primátorka mesta Trenčianske Teplice, Jozef Božik, primátor mesta Partizánske a podpredseda Trenčianskeho samosprávneho kraja a Lucia Škvareninová zo Spoločnosti Milana Rastislava Štefánika.

————————-

Prečítajte si tiež: M. R. Štefánik: Vôľa, skutočná vôľa všetko zmôže. SHO: Česť a sláva, generál!

————————-

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody odpovedal aj na otázky miestnych médií a okrem iného vyhlásil:  Tak ako v dobe Štefánika, tak aj v dnešnej dobe je potrebné, aby sme si uvedomili, že v našich životoch je dôležité aj to, aby sme pracovali a vytvárali hodnoty nielen pre seba, ale aj pre naše národné spoločenstvo a štát, Slovenskú republiku. M. R. Štefánik bol vlastenec a demokrat, tak ako aj ja. Považujem ho za jedného z najväčších Slovákov v našich dejinách, a preto vždy veľmi rád podporím akékoľvek podujatie, ktoré bude oslavou jeho života.

Od dnešného dňa sa teda Trenčianske Teplice zaradili do dlhého  zoznamu slovenských miest, v ktorých sa nachádza pamätník generála M. R. Štefánika. A my sme radi, že sme boli pri tom.

Slovensko aj dnes potrebuje svojho Štefánika, pretože dejiny nikdy netvorili slabí, neduživí jedinci, ktorí vajatali. Dejiny tvorili a vždy budú tvoriť iba silní ľudia s vôľou a odhodlaním dokázať všetko, čo si zaumienia. Presne tak, ako M. R. Štefánik.

————————

Prečítajte si tiež: Rok 2019. Rok Milana Rastislava Štefánika. Ďakujeme, generál

————————

Pozrite si aj fotogalériu z dnešnej slávnosti:

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds