SHO: Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché. Aj vo Fiľakove a Trebišove

Pár kolegov v práci, spolužiakov zo školy, ba aj blízki rodinní príbuzní sa nás neraz pochybovačne opýtali, čo z tohto projektu máme, že sa takto „naťahujeme“, že načo venujeme tomu svoj osobný voľný čas, neraz i vlastné financie, keď nám nikto za to neplatí.

Keď im na to odpovieme, že dobrý pocit z pomoci ľuďom v núdzi, mnohí nám neveria. Neveria, lebo sami nevedia, čo je to chudoba. Čo je to nemať „na chleba“, nemať z čoho kúpiť dieťaťu nové topánky na zimu, zaplatiť škôlku.

Milí pochybovači, ak ste to ešte nezažili, skúste sa aspoň do toho vžiť. A možno pochopíte, o čom je dobrý pocit z pravidelnej a nezištnej pomoci cez náš úspešný sociálny projekt plný skvelých a dobrosrdečných ľudí.

————————-

Prečítajte si tiež: Sociálny projekt SHO: Projekt Staráme sa je stavaný na ľudskosti a pochopení

————————-

V nedeľu 17. novembra sme s dobrým pocitom, ktorý nás hreje doteraz, odišli od mladej rodinky z Fiľakova, ktorej sme pomohli s drobcami, ktorým sme doniesli samé dobroty a veci, ktoré sa im zídu a určite im pomôžu. Od potravín, ktoré nám pomohla vyskladať Zuzana z Tisovca a jabĺk od PD Hrušov, až po vaničku a rôzne oblečenie pre malú Sofinku a mamu Ivetku od kolegyne Katky z Martina, Janky a Kataríny z Poltára a Lucie z Mýtnej. Ďakujeme milí prispievatelia.

V pondelok 18. novembra sme pomohli v Trebišove. Atmosféra bola skvelá, deti, ktoré boli doma sa tešili nášmu príchodu a s maminou sme sa pozhovárali o bežných problémoch, na ktoré budeme hľadať spoločné riešenia.

Ako sme už dávnejšie podotkli, náš projekt nie je len „o banánoch a toaleťáku“, ale o reálnom záujme pomôcť rodine dostať sa z nepríjemnej situácie, v ktorej sa ocitla, a tak jej pomôcť postaviť sa na nohy, aby jej príslušníci mohli žiť dôstojný život, bez strachu a obáv.

Spoločne s vami, priatelia, tvoríme úspešný príbeh nefalšovanej pomoci. Ďakujeme, že ste s nami, že ste s rodinami, ktorým pomáhame.

————————–

Prečítajte si tiež: SHO: Náš sociálny projekt Staráme sa je zodpovednou oporou pre ľudí v núdzi. Už 9. rok

————————–

Vo Fiľakove pomáhame takýmto drobcom.

Fiľakovo: Zľava Pavol Skýpala a Pavol Poprocký.

Fiľakovo: Naša pomoc je vždy adresná.

Trebišov: Vpravo Ivana Hreháčová, ktorá aktívne pomáha rodinám na východe našej vlasti.

Aj v Trebišove pomáhame zodpovedne a adresne.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds