Rok 2019. Rok Milana Rastislava Štefánika. Ďakujeme, generál

Vláda Slovenskej republiky, pri príležitosti 100. výročia tragickej smrti generála Štefánika, vyhlásila rok 2019 za Rok Milana Rastislava Štefánika. V piatok 3. mája sme si spoločne so zástupcami mesta Trnava, Trnavského samosprávneho kraja, Matice slovenskej a ďalších spoločenských organizácií uctili život a dielo nášho velikána položením vencov k jeho soche, ktorá sa nachádza na Námestí SNP v Trnave.

Socha M. R. Štefánika v Trnave je dielom slovenského sochára Jána Koniarka. Pri prvom odhalení sochy 19. októbra 1924 bola najvzácnejším hosťom slávnosti matka generála Štefánika. V čase komunizmu nahradil sochu pamätník osloboditeľov. Druhé slávnostné odhalenie sochy sa konalo v roku 1990. V súčasnosti socha nášho velikána stojí v blízkosti evanjelického kostola.

Štefánik je pre nás oporným bodom. Nezapredal národ ani krajinu. Neupriamil sa na seba na vlastné výhody, ale svojou prácou potvrdzoval vieru v našu budúcnosť. Milan Rastislav Štefánik sa mimoriadne zaslúžil o to, že slovenský národ sa stal štátotvorným národom a že dnes žijeme v našom štáte, v druhej Slovenskej republike. Je až neuveriteľné, čo za svoj krátky život dosiahol.

Ďakujeme, generál.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Pamätník generála M. R. Štefánika v Trenčianskych Tepliciach odhalený

————————

Čestná stráž pri soche nášho generála v Trnave.

Spomienkovej slávnosti sa zúčastnili aj zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody.

Spomienky sa zúčastnili aj mladí Slováci.

Zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody, pod vedením Róberta Šveca, vzdali hold M. R. Štefánikovi.

Vence a kytice kvetov pri soche nášho generála. Veniec Slovenského Hnutia Obrody je v popredí so slovenskou trikolórou.

Zástupcovia Slovenského Hnutia Obrody.

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds