SHO: Pavol Poprocký reaguje na výroky mentálneho suterénu s názvom Milanová

Dámy a páni! Matovičova ministerka (ne-) kultúry sa rozhodla vystúpiť z tieňa svojho ničnerobenia a prispieť ku ďalšej polarizácii spoločnosti nezmyselným antislovenským zákonom.

Ten hovorí o zrušení povinných kvót na slovenskú hudbu pre súkromné rádia, ktoré im ju prikazujú hrať aspoň v 25% podiele zo svojho repertoára. Ak jej tento návrh zákona prejde, v praxi to bude znamenať, že sa k poslucháčovi dostane menej slovenskej hudby, ako doteraz (ak vôbec), keďže súkromné rádiá už nebudú povinné hrať skladby v slovenčine.

V prípade Slovenského rozhlasu a jeho rádií by sa podmienky nemenili a boli by zachované doterajšie 35% kvóty na slovenskú hudbu.

Voči tomuto „geniálnemu“ nápadu sa vyhranila aj umelecká, hudobnícka a publicistická obec, ktorá požaduje zachovanie súčasného stavu, s čím nateraz rozhodne súhlasím, a preto som sa aj ja so stovkami ďalších podporovateľov slovenskej tvorby podpísal pod internetovú petíciu TU (podpis č. 792). 

V budúcnosti však bude potrebné súčasné znenie zákona o kvótach sprísniť z 25% na najmenej 50% podiel slovenskej hudby vo všetkých rádiách!

Pretože slovenská hudba a kultúra potrebujú priestor na svoj rozvoj hlavne doma – na slovenskom trhu, potrebujeme oživiť slovenskú hudobnú scénu, kultúrny život a vytvoriť také podmienky, aby aj v tejto oblasti boli zdravé konkurenčné podmienky, ktoré budú prostredím aj pre hlbšiu a intenzívnejšiu spoluprácu všetkých oblastí slovenskej kultúry.

O to by som sa, ako minister kultúry Slovenskej republiky, aspoň snažil. Je predsa prirodzené a normálne, že Ministerstvo kultúry SLOVENSKEJ republiky podporuje SLOVENSKÉ umenie a kultúru!

Rečnícka otázka na záver: O čo teda ide Milanovej? A keď už sme v oblasti kultúry, prečo sa Milanová nevyjadrila k tejto kauze? TU

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————

Prečítajte si tiež: Riadi sa SHO pri plánovaní verejných podujatí covid automatom? Róbert Švec odpovedá

————————

Zdroj obrázku: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—–

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds