SHO: Pomáhajte s nami. A budete na titulnej stránke knihy života konkrétnych ľudí

V sobotu 19. septembra sme absolvovali pravidelný výjazd k rodine v Trenčianskych Tepliciach. Každý mesiac pomáhame nielen tejto rodine. V našom úspešnom sociálnom projekte Staráme sa je mnoho rodín, mnoho detí, a najmä mnoho ťažkých osudov.

Sú to skutočnosti, s ktorými sa rodiny denne boria. Mnohokrát sa stretávajú s nepochopením, ba odsúdením okolia; so zlyhaním ľudského faktora pri riešení úradných záležitostí; s pohŕdavou byrokratickou mašinériou, voči ktorej sa nedokážu brániť. A to je len zopár prekážok, s ktorými denne musia tieto rodiny bojovať.

V konečnom dôsledku má toto všetko často drvivý dopad na deti. Rodičia, ktorí sú na pokraji síl; zvlášť matky, ktoré v snahe kvôli deťom zvládať všetko sú naoko silné, avšak keď večer všetko stíchne, len ťažko a s obrovskou bolesťou si bežný zabezpečený človek dokáže predstaviť tú ťažobu, ktorá na nich doľahne; slzy, ktoré prídu akosi spontánne, či strach o zajtrajšok, pretože pri tom všetkom, čím žijú, už strácajú nádej.

A tu nastupujeme my – všetci tí, ktorí sme sa do projektu zapojili, či už osobne alebo sprostredkovanou pomocou vo forme finančných dobrovoľných príspevkov a hmotnej pomoci. Našou úlohou – ako si mnohí neprajníci a závistlivci mylne myslia – nie je naháňať politické preferencie na úkor sociálne slabších rodín a  nie je to ani snaha zviditeľňovať sa prostredníctvom takejto činnosti. Našou úlohou a snahou je na základe vlastných prežitých osudov dodávať týmto ľuďom nádej. Každý z nás, ktorý chodievame do rodín s pomocou, máme za sebou nejaký ten piatok na svete. Každý z nás si do dnešného dňa prešiel svojou cestou, svojimi skúsenosťami, pri ktorých sme sa nevyhli ani ťažkým chvíľam, zlyhaniam, pádom a nakoniec novým začiatkom. Sme tu pre to, aby sme nastavili rameno, ostali ticho a počúvali, podali ruku, keď je to potrebné.

Hlavným poslaním projektu nie je len materiálna pomoc. Hlavným poslaním projektu je najmä byť darom. Častokrát doslova pri našich bežných každodenných povinnostiach obetujeme svoj čas, energiu, ale aj peniaze. Ale práve to nás robí schopnejšími a odolnejšími viac a viac byť súčasťou nášho projektu.

Každý, kto sa rozhodne podať pomocnú ruku a byť jeho súčasťou, je si vedomý toho, že k rodinám síce nejdeme s prázdnymi rukami, ale ideme tam s prázdnym srdcom, srdcom ochotným BYŤ. A to je to, prečo náš projekt stále žije; to je to, prečo náš projekt stále úspešne napreduje; to je to, prečo je v našom projekte neustále tak veľa tých, ktorí chcú pomáhať. Pozývame každého jedného z vás. Nie, nebudete na titulných stránkach médií. Ale budete na titulnej stránke knihy života konkrétnych ľudí. Pretože sme boli tu, keď nás potrebovali. A to je to najviac, čo sme pre nich mohli a môžeme urobiť.

Autorka článku Erika Löbbová je členka Slovenského Hnutia Obrody.

————————–

Prečítajte si tiež: Sociálny projekt SHO: Naša komunita sa opäť rozrastá. Pomáhame už aj v Žilinskom kraji

————————–

Naša Erika s deťmi z projektu Staráme sa počas výletu v Trenčianskych Tepliciach.

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds