SHO: Sme pokračovateľmi Ľudovíta Štúra. Hrdo a zodpovedne sa hlásime k jeho odkazu

V sobotu 26. októbra sa stretli slovenskí vlastenci v meste pod Zoborom, aby oslávili 204. výročie narodenia Ľudovíta Štúra (28. október 1815). Oslavy, tak ako každý rok, zorganizovalo Slovenské Hnutie Obrody.

Podujatie svojou účasťou podporili zástupcovia Matice slovenskej zo Štúrova: Margaréta Vyšná a Jaroslav Janok, predseda Miestneho odboru Matice slovenskej v Štúrove.

Nitru a Štúrovo od tohto roku symbolicky spája práve osoba Ľudovíta Štúra, keďže práve v tomto roku, v nedeľu 12. mája, slovenskí vlastenci po 5 rokoch snáh, odhalili pamätník nášho velikána na nábreží Dunaja v slovenskom meste, ktoré nesie jeho názov, v Štúrove.

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody počas slávnosti v Nitre vo svojom prejave, okrem iného zdôraznil, že Ľudovít Štúr a celá štúrovská generácia sú pre nás slovenských vlastencov inšpiráciou aj pre dnešné dni a tak, ako štúrovci bojovali aj so zbraňou v ruke počas Slovenského povstania v rokoch 1848/1849 za naše práva v monarchii, tak aj my dnes musíme bojovať za naše národné práva a tradície v Európskej únii. A aj v tomto boji obstojíme.

Na záver slávnosti zástupcovia Slovenské Hnutia Obrody a Matice slovenskej položili k pamätníku Ľudovíta Štúra vence, ako prejav našej úcty a vďaky.

Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody: Ľudovíta Štúra vnímam ako symbol odhodlania. Nezľakol sa nepriateľov, nedal sa odradiť a celý život bojoval za to, v čo veril. Za slovenský národ. Nebál sa pomenovať nepriateľov Slovákov a aj preto sme dnes svedkami dehonestácie jeho osoby zo strany liberálnych historikov. Zanechal nám odkaz, v ktorom budeme my, vlastenci zo Slovenského Hnutia Obrody, hrdo a odhodlane pokračovať.

Marián Chudý, tajomník Slovenského Hnutia Obrody: Ľudovít Štúr pre mňa bude vždy patriť medzi najväčších Slovákov. Jeho snaha pomôcť slovenskému národu si vyžadovala veľmi veľa úsilia cez mnohé prekážky vtedajšej doby. Ľudovítovi Štúrovi nešlo o moc, ale o slovenský ľud. Bol to človek s veľkým srdcom.

Pokračujeme v práci a odkaze Ľudovíta Štúra. Hrdo, dôstojne a zodpovedne.

———————–

Prečítajte si tiež: Štúrovo 2019: Úloha splnená. Pamätník Ľudovíta Štúra odhalený

———————–

Pozrite si fotografie zo slávnosti v Nitre:

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds