SHO: Šovinisti chcú opäť provokovať! Zasiahne voči nim už konečne NAKA?! Je najvyšší čas!

Šovinisti z SMK, ktoré sa posledné parlamentné voľby schovalo pod stranu „spolupatričnosti“, no aj tak sa do parlamentu, našťastie, nedostali, sa dnes snaží o rozvírenie relatívne pokojných medziľudských vzťahov na slovenskom juhu. A to aj v čase koronavírusu, kedy by sa mali ľudia navzájom podporovať.

Chcú ísť na to cez symboliku. Na začiatok, čisto náhodne (myslené ironicky), znovu pod pláštikom „spolupatričnosti“, vyvesením tzv. „felvidéckej“ vlajky v období spomienky na storočnicu podpísania Trianonskej mierovej zmluvy (4. jún 1920), ktorá definitívne určila hranice na troskách porazeného Uhorska. Má byť vyvesená na 8-metrovej žrdi na honvédskom podstavci, ktorý do Gombaseku pri Rožňave priviezli až z Banskej Štiavnice.

Táto „vlajočka“ má pred verejnosťou symbolizovať „spolupatričnosť, súdržnosť či neochvejnosť“ Maďarov na Slovensku. Je to však totálny nezmysel! Viete prečo? Lebo v minulosti sa na týmito slovami kryli pri vyťahovaní štátnej vlajky Maďarska, maďarskými trikolórami s mapkou Uhorska alebo inými hanlivými nápismi na adresu Slovákov. Používanie tejto symboliky však majú na Slovensku dodnes zakázané. Tak idú na to cez „spolupatričnosť“. Cez emócie, pretože vedia, že bez nich to nejde.

Je to čistá cynická iredenta. Prečo? Pretože autori tejto iniciatívy zneužívajú na svoje nenávistné ciele, ktoré majú za úlohu na začiatok čo v najväčšej miere separovať slovenský juh od zvyšku Slovenska, svoju národnosť, slovenských Maďarov. V Slovenskom Hnutí Obrody sú zastúpení aj Slováci s maďarskou národnosťou, a keďže nám záleží na každom, voči Slovenskej republike lojálnom občanovi, nemôžeme zostať ticho!

Pretože včera to bolo nezmyselné plytvanie peniazmi na väčšie cudzojazyčné tabule pri rozbitých cestách, za ktoré by sa nemuseli hanbiť ani najchudobnejšie oblasti rozvojových krajín, dnes to má byť „vlajka“ a zajtra fackanie Slovákov za to, že nevedia po maďarsky?

Menšinová politika robená osobami ako Csáky – Slota či Bugár – Danko, musí ísť do zabudnutia. Nevyriešila žiadne reálne problémy občanov na slovenskom juhu, iba sa stala podhubím pre neznášanlivosť a iredentu.

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva SHO.

————————-

Prečítajte si tiež: Video. Šovinisti chcú na juhu slávnostne vyvesiť vlajku Felvidéku. SHO: Iredentisti patria do basy

————————-

Pozrite si aj fotodokumentáciu k článku. Zdroj fotiek: Internet a Facebook

Typický predstaviteľ ľudského dinosaura, ktorý mentálne uviazol v 19. storočí.

Hlavní iniciátori pripravovanej protištátnej provokácie.

Šovinisti sú aktívni aj v Rimavskej Sobote.

Iredentisti provokujú aj počas futbalových zápasov.

A takto by mal vyzerať „slávnostný stožiar“, ktorý sa snažia šovinisti legalizovať cez príslušné slovenské úrady.

Už raz sme prišli o slovenský juh. Budíček, Slováci! A aj slovenské štátne orgány: polícia, prokuratúra, súdy…

Na Slovensku bude viať iba jedna vlajka – slovenská.

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds