SHO: Výzva na pomoc Katke a jej synovi Jankovi sa stretla s veľkou odozvou. Ďakujeme

Katka je veľmi milá, dobrosrdečná, poctivá a pracovitá, žena-matka, ktorá by pre malého Janíka zniesla aj modré z neba. Začiatkom októbra sa Katka bola zaevidovať na miestny ÚPSVaR, kde jej pracovníčka povedala, že nemá nárok na sociálnu dávku, lebo pre zdravotné problémy bola dlhšie práceneschopná. Vraj to je dôvod, prečo nedostane od súčasného systému, ktorý dočasne vládne v našom štáte ani cent.

V pondelok 4. novembra dostala rovnakú odpoveď. Aby nebolo málo, pracovníčka úradu na ňu poslala sociálku a že až v decembri O MESIAC(!!!) dostane 123 eur, z čoho má žiť. Katka už raz o syna bojovala a vybojovala si ho. Je to síce silná žena, ale stále je to MATKA, ktorá sa ocitla v nezávideniahodnej situácii, z ktorej jej ako ĽUDIA musíme pomôcť vysekať sa.

———————–

Prečítajte si tiež: Pavol Poprocký: Pomáhame aj v nedeľu. Pomáhať si musíme každý deň

———————–

NEDOVOĽME úradom, aby jej zobrali Janka, o ktorého sa príkladne stará a snaží sa, aby mal všetko, čo skutočne škôlkar potrebuje. Katka si síce v posledných dňoch našla „brigádu“ v obchode, ale peniaze z nej jej nabehnú neskoro na to, aby pokryla náklady na život, lebo inak jej hrozí, že jej Janíka zoberie sociálka. Preto apelujeme na všetkých ľudí s dobrým srdcom, aby sa vcítili do tejto strašnej situácie a pomohli, podržali matku, ktorá naozaj potrebuje pomôcť. Buďme ľudia! Tento text sme uverejnili na Facebooku v stredu 6. novembra.

A v piatok 8. novembra sme mohli konštatovať nasledovné:

Kamaráti, pozrite sa, čo sme spoločne spôsobili (fotky pod článkom). Katka je dojatá, sama neverila, že existuje toľko ľudí s dobrým srdcom. Tešia ju naše povzbudivé komentáre, priznala sa, že si pri nich i poplače. Cíti našu dobrosrdečnosť, cíti, že sme s ňou a že ju aj s Jankom spoločne podržíme. Finančné príspevky sa postupne pripisujú na účet projektu, ale naša výzva na to, aby sme pomohli pokryť náklady na bývanie Katky a Janka však stále pokračuje.

Dostali sme už aj otázku, čo bude s peniazmi, ktoré vyzbierame nad rámec tejto výzvy. Ak nastane takáto situácia, peniaze budú použité na pomoc ďalším slovenským sociálne slabým rodinám, v ktorých vychovávajú 52 detí. Teda, finančné prostriedky, ktoré venujete do nášho úspešného projektu skončia na pôde pomoci tým, ktorí ju skutočne potrebujú.

Pomáhame už od roku 2011. Pomáhame nezištne, transparentne, slušne, pravidelne a hlavne bez škandálov. A sme nesmierne radi, že ste našou súčasťou i vy, milí prispievatelia.

Andrei z okresu Trebišov, aj za kopačky, posiela Janko palec hore a my poďakovanie za to, že i vďaka tým kopačkám sa mu vyčaroval úsmev na tvári.

Ďakujeme, dobrí ľudia.

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Zlí ľudia nás neodradia. S pomocou v októbri sme zaťali na východe našej vlasti

———————–

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds