Sloboda a priama demokracia spojí svoje sily so Slovenským Hnutím Obrody

V nedeľu 2. júna sa Róbert Švec zúčastnil diskusie v štúdiu rádia Slobodný vysielač. Spolu s Máriom Šušekom z občianskeho združenia Sloboda a priama demokracia (SPD) debatovali o situácii na Slovensku a o možnej komunikácii a prípadnom spájaní zodpovedných vlasteneckých síl pred blížiacimi sa voľbami do NR SR.

Mário Šušek konštatoval, že členovia a sympatizanti občianskeho združenia Sloboda a priama demokracia sú ochotní a aj pripravení v nastávajúcich parlamentných voľbách podporiť politické hnutie Slovenské Hnutie Obrody a že majú záujem mať svojich zástupcov aj na kandidátnej listine Slovenského Hnutia Obrody vo voľbách do NR SR. Zdôraznil, že výsledky prezidentských volieb, ako aj výsledky eurovolieb jasne ukázali, že iba cesta komunikácie a spájania vlastencov je cesta, ktorá sa môže stať hrádzou proti silnejúcemu liberalizmu, ktorý víťazí, keďže slovenské vlastenecké sily nie sú schopné medzi sebou ani len komunikovať. Vyhlásil, že je rád, že SPD a politický subjekt Slovenské Hnutie Obrody ukázali, že komunikácia a aj spolupráca proslovenských síl je možná a vyzval aj ďalších aktivistov ako aj organizácie na spoločný postup.

Róbert Švec zdôraznil, že Slovenské Hnutie Obrody už pred prezidentskými voľbami nastúpilo na cestu, v ktorej chce pokračovať. Aktívne komunikovať s každým zodpovedným vlastencom a organizáciou, ktorí o takúto komunikáciu prejavia záujem. Konštatoval, že kandidátna listina nášho politického hnutia vo voľbách do NR SR bude otvorenou kandidátnou listinou, t.j. nebudú na nej iba členov politického subjektu Slovenské Hnutie Obrody, ale aj aktivisti z regiónov Slovenska a aj zástupcovia občianskych iniciatív, poprípade politických subjektov, ktoré prejavia záujem o spoločný postup vo voľbách do NR SR.

„Naším cieľom je ponúknuť Slovákom alternatívu voči stranám, ktoré sa tvária vlastenecky a s kvalitným proslovenským programom viesť Slovensko správnou cestou, slovenskou cestou. Robiť politiku vlasteneckú, národnú, bez extrémov a nezodpovednosti. Máme množstvo podnetov, nápadov, aj priamo od ľudí z terénu. No uvedomujúc si, že nikto nemá patent na rozum, sme otvorení spolupráci s každým, komu ide o Slovensko a podporíme všetky myšlienky, ktoré pomôžu zlepšiť životné podmienky občanov Slovenskej republiky. Preto vás vyzývam, priatelia. Ak vám nie je ľahostajný osud našej vlasti a chcete prispieť, či už svojou aktivitou alebo skúsenosťami k tomu, aby Slovensko išlo po slovenskej ceste, pridajte sa k nám. K nám, mladým a odhodlaným vlastencom, za ktorými sú už reálne skutky a činy,“ konštatuje Štefan Polačik, podpredseda SHO.

Autor: Marián Chudý

Diskusia v Slobodnom vysielači. Róbert Švec v strede, Mário Šušek vpravo.

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds