Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic? SHO: Tá ich slušnosť dostala opäť päsťou do tváre!

„Dlhé mesiace sa sa o ňom hovorilo ako o horúcom kandidátovi vlády na nového generálneho prokurátora. Keď sa však ukázalo, že pre politickú minulosť môže byť pre prezidentku jeho vymenovanie nepriechodné, do výberového konania sa ani neprihlásil. Teraz sa však advokát a bývalý politik Daniel Lipšic uchádza o funkciu špeciálneho prokurátora, na vymenovanie ktorého už prezidentka nemá žiadny vplyv.“ Informujú médiá.

Na rozhodnutie Daniela Lipšica reaguje Róbert Švec:

Daniel Lipšic sám sebe venoval vianočný darček a rozhodol sa, že chce byť špeciálny prokurátor. Myslím si, že Lipšic má najmenej dôvodov na to, aby bol špeciálnym prokurátorom, a to na základe, najmä, jeho politickej minulosti.

Takto odpolitizovanie prokuratúry nedosiahneme, ak do nej budeme pchať bývalých politikov. Som presvedčený o tom, že bývalí politici by nemali zastávať posty v prokuratúre a ani v súdnictve, pretože ich politická minulosť, či sa to niekomu páči alebo nie, nepustí a vždy bude v ich rozhodnutiach väčší či menší tieň rozhodnutí na základe politického svetonázoru.

Tak, ako v prípade Roberta Fica, keď som verejne deklaroval TU, že by presne pre tento istý dôvod nemal byť sudcom Ústavného súdu SR, aj dnes tvrdím, že by Daniel Lipšic nemal byť špeciálnym prokurátorom, pretože jeho právnické vedomosti sú prekryté hrubou vrstvou jeho politickej minulosti a neverím, že by dokázal post špeciálneho prokurátora vykonávať nezávisle a objektívne.

————————-

Prečítajte si tiež: Prečítajte si tiež: Občania požadujú! SHO: Ak vláda nesplní požiadavky, žiadame jej okamžitú demisiu!

————————-

Odpolitizovanie prokuratúry nedosiahneme, ak do nej budeme pchať bývalých politikov. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds