Švec na adresu Matoviča: Tak slabučkého premiéra, aj mentálne, náš štát už dávno nemal!

Podľa spravodajstva RTVS povinné celoplošné testovanie, ktoré sa uskutočnilo v niektorých čínskych veľkomestách „pandémiu“ koronavírusu nezastavilo.

Na udalosti posledných hodín reaguje Róbert Švec:

Pravdaže, to isté sa dá očakávať aj na Slovensku, ak vôbec nejaké testovanie bude. Takže prvá rečnícka otázka na Matoviča: Na čo je dobré pripravované „dobrovoľné“ testovanie? A v tejto súvislosti mám na predsedu vlády dve ďalšie rečnícke otázky.

Prvá: Ak sa nedá „dobrovoľne“ otestovať 50% Slovákov a radšej podstúpia povinnú domácu karanténu (čo by bolo, podľa niektorých ústavných právnikov, v rozpore s Ústavou SR), ste si istý, pán Matovič, že to nebude mať devastujúci dopad na naše hospodárstvo? A druhou otázkou to ešte vyšperkujem. A ak z tých 50% otestovaných Slovákov bude len 1/3 pozitívna a pozitívne testovaní Slováci pôjdu do ďalšej povinnej karantény, ste si istý, pán predseda vlády, že ani tento výpadok neochromí našu ekonomiku?

A na tieto otázky nemusím mať vyštudovaných 6 vysokých škôl ekonomického zamerania.

A Róbert Švec ešte dodáva:

Hádam sa už čoskoro dozvieme, či sa nedočkavci, ktorí sa už tešia na hromadné špáranie v nose – testovanie Slovákov na koronavírus, dočkajú. My, ktorým je jedno ako sa blázon Matovič rozhodne, lebo sa špárania v nose nezúčastníme, sa už pomaly, ale isto pripravujeme na Dušičky. Tak ako každý rok. Zodpovedne a s úctou!

Dámy a páni! To, čo predvádza Matovič, nielen posledné hodiny, je obrovská tragikomédia a nešťastie pre Slovensko. Tak slabučkého premiéra, aj mentálne, náš štát už dávno nemal.

K aktuálnej téme hromadného špárania v nose – testovaniu Slovákov na koronavírus z médií vyberáme:

„Nápad trestať ľudí za neúčasť na celoštátnom testovaní desiatimi dňami domáceho väzenia, o ktorom hovoril premiér Igor Matovič, môže naraziť na Ústavný súd. Operácia Spoločná zodpovednosť sa tak môže skončiť skôr, ako počas najbližších víkendov začnú ľudí vôbec testovať. V utorok vyhlásil, že netestovaní budú musieť povinne desať dní zostať doma. Ak by ich na ulici zastavili policajti či vojaci a nemali by doklad o teste, hrozila by im pokuta do 1 659 eur, povedal Matovič. Šiesti oslovení ústavní právnici sa zhodujú, že zásah do osobnej slobody, aký plánuje vláda, môže byť protiústavný a ide o „chôdzu po veľmi tenkom ľade“. Vláda podľa ústavných právnikov riskuje, že opatrenie skončí na Ústavnom súde. Ak by pozastavil jeho účinnosť, kým rozhodne definitívne, vláda by mohla stratiť celý právny základ na plošné testovanie.“ Informujú médiá TU.

„Celoplošné testovanie je veľmi zlý nápad,” myslí si exposlanec NR SR a bývalý predseda parlamentného výboru pre zdravotníctvo Štefan Zelník. „To predsa nie je ako keď idete na kolonoskopické vyšetrenie, ktoré ak je negatívne, môžeme u pacienta vylúčiť ochorenie hrubého čreva na niekoľko rokov,” komentuje zámer premiéra na sociálnej sieti. „Niekto nepochopil, že ide o respiračné ochorenie, ktoré sa prenáša najmä vzduchom. Ak teda bol niekto na teste napríklad tento piatok a bol negatívny, to neznamená, že o päť dní nemôže byť pozitívny. Tí, čo by išli na test a boli by „negatívni“ sa predsa môžu infikovať cestou domov.“ Informujú médiá TU.

————————-

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Vyhlasujeme bojkot nezmyselným nariadeniam babráka Matoviča a jeho komplicov!

————————-

Rozumní a zodpovední Slováci vedia, čo majú na Dušičky robiť. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds