Vadí im aj socha kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade. SHO: Úpadkovej luze klepneme po prstoch

Kontroverznej historičke umenia Zuzane Bartošovej (na fotke pod článkom) prekáža, že na Bratislavskom hrade stojí socha staroslovenského kráľa Svätopluka.

Blúzni niečo o tom, že jej osadenie bola politická záležitosť a dodáva, že „Slovensko sa mnohokrát vzdalo umenia, ktoré vzniklo na jeho území a označilo ho za „neslovenské“. „My stále hľadáme akúsi ‚slovenskosť’ v umení. Vo výtvarnej sfére je to ale falošné, pretože výtvarné umenie hovorí medzinárodným jazykom.“ Informujú médiá.

Na slová historičky umenia reaguje Róbert Švec:

Umenie na Slovensku má byť v prvom rade slovenské, potom slovenské, ešte raz slovenské a potom, ak zvýšia peniaze a priestor môže byť aj medzigalaktické. To, čo sa dnes vo väčšine prípadov prezentuje ako umenie, je dekadencia najväčších rozmerov. Aj v oblasti kultúry a umenia prebehne optimalizácia, a slovenský štát bude podporovať iba také umenie, ktoré bude prezentovať slovenské hodnoty. Nie úpadkovú luzu.

————————–

Prečítajte si tiež: Idiotizácia spoločnosti pokračuje. SHO: Naším cieľom je uvedomelý národ. Nie hlúpa masa

————————–

Kontroverzná Zuzana Bartošová. Zdroj fotky: Internet

————————–

Prečítajte si tiež: Deň zahraničných Slovákov. SHO: Pamätáme na vaše zásluhy o slovenskú svojbytnosť a štátnosť

————————–

Róbert Švec pred sochou staroslovenského kráľa Svätopluka na Bratislavskom hrade: Sila. Hrdosť. Odhodlanie. Zdroj fotky: SHO

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds