Idiotizácia spoločnosti pokračuje. SHO: Naším cieľom je uvedomelý národ. Nie hlúpa masa

Posledný školský deň najkratšieho a najzvláštnejšieho školského roka, aký si pamätám, je za nami. Dcéra priniesla domov niečo ako vysvedčenie. Namiesto známok, slovné hodnotenie, z ktorého vôbec neviem určiť, či môžem byť spokojná alebo nie. O starých rodičoch ani nehovorím. Stará mama vôbec nevedela, či môže dievku pochváliť a starý otec zase nevedel, o ktorom predmete sa má rozhovoriť, aby svoju vnučku morálne podporil. Stratili sme sa.

Dnes som k danej problematike čítala takýto názor: „V dobe internetovej má vzdelanie deti učiť rozmýšľať, dávať do súvislosti a syntetizovať informácie (ktoré získajú hoci aj na Wikipédii) a nie bifliť sa naspamäť, v ktorom roku sa narodil Štúr.“ Každý z nás má právo na svoj názor, ale z toho som vyslovene smutná a zhrozená. Konkrétne spomínaná Wikipédia tvrdí o našom hnutí, že inklinujeme k fašizmu. To je lož a takéto osočovanie a nálepkovanie odmietame. Aj preto mám ja osobne pred Wiki rešpekt a radšej si otvorím encyklopédiu, ktorých máme doma niekoľko. Od študentských čias som ich zbierala. Doteraz pracujem s knihami, poznámky si píšem perom a pamätám si verše z Mor ho!

———————–

Prečítajte si tiež: SHO: Sme pokračovateľmi Ľudovíta Štúra. Hrdo a zodpovedne sa hlásime k jeho odkazu

———————–

Pri písaní svojich komentárov pracujem aj s online synonymickým slovníkom, ale keby moja slovenčinárka nevyžadovala memorovanie a poctivé učenie sa, dnes by som nevedela, čo tie synonymá vlastne sú. Takisto základy matematiky, vybrané slová, či stavbu ľudského tela sa treba poctivo naučiť. Viete si predstaviť, že o 15 rokov vás bude operovať človek bez dokonalého medicínskeho vzdelania, pretože si povie, že na webe nájde všetko a zoperuje vás podľa videa? Ak sa stratíte v lese, bez signálu a základných znalostí, ťažko nájdete sever.

Tento rok dostali študenti maturitu zadarmo. Je mi ich ľúto. Celé tri roky zbierali vedomosti, učili sa na skúšky a nemali šancu prežiť ten úžasný pocit, keď to „dajú“. Keď opadne stres a dostaví sa pocit hrdosti. Keď dosiahnu dôležitý míľnik v živote a stávajú sa dospelákmi.

Naše školstvo patrilo medzi najkvalitnejšie na svete, naši študenti dosahovali obrovské úspechy v celosvetovom meradle, ale niekto sa rozhodol, že nás potrebuje zliať do jednej masy, že sa musíme prispôsobiť, nevytŕčať z radu a to je možné len s hlúpymi, nevzdelanými a ľahostajnými bytosťami.

Moja dcéra so spolužiakmi priznali, že radšej by videli na vysvedčení dvojku alebo aj trojku, ale presne by vedeli porovnať či sa zlepšili alebo nie. A samozrejme vysvedčenie so samými jednotkami prináša žiakom aj rodičom patričný pocit hrdosti a prázdniny získavajú lahodnejšiu príchuť.

Mimochodom, bez googlenia vám prezradím, že Ľudovít Štúr sa narodil 28. októbra 1815 v Uhrovci.

Ľudovít Štúr: „Vyučovanie má srdce zušľachtiť, myseľ osvietiť, človeka do života pripraviť.“

Autorka článku Katarína Boková je regionálna zástupkyňa SHO pre okres Martin. 

—————————

Prečítajte si tiež: Poškodili pamätník Andreja Hlinku. SHO: Budú sa verejne páliť aj knihy? Tak ako to robili nacisti?

—————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds