Video. SHO: Starobylá Nitra opäť ožije duchom nášho velikána. Ľudovíta Štúra

Slovenky, Slováci. Pozývame vás na oslavy 204. výročia narodenia Ľudovíta Štúra, ktoré sa uskutočnia v sobotu 26. októbra od 16.00 hod. pri pamätníku Ľudovíta Štúra v Nitre.

Aj tento rok, tak ako každý rok, slávnosť zorganizuje Slovenské Hnutie Obrody a na podujatie budú pozvaní aj zástupcovia Matice slovenskej a ďalších vlasteneckých organizácií.

Nitra bola duchovným centrom Slovákov. A opäť ním bude. O to sa my postaráme.

Ľudovít Štúr: Dávno to bolo, dávno, pred tisícročím, čo na zemi tej, po ktorej kráčate a do ktorej po tvrdej práci skladáte kosti svoje ku kostiam otcov, rozmáhala sa veľká, ľudnatá, bohatá a slávna krajina, Veľkou Moravou nazývaná: to bola zem a krajina vašich otcov. Od rieky Torysy, tam pri Tise, zabiehala k širokému Dunaju, a od neho k Tatrám a za Tatrami ešte široko-ďaleko rozprestierala sa Poľskom, Českom a Sliezskom k diaľnym končinám: bola to veľká krajina! Veľká ako Dunaj medzi európskymi riekami a ako Tatra nad horami!

Róbert Švec, predseda Slovenského Hnutia Obrody: Ľudovíta Štúra považujem za najväčšieho Slováka v našich dejinách. On položil základy moderného slovenského národa, základy, na ktoré nadviazali ďalšie významné slovenské osobnosti, akými boli aj Štefánik alebo Hlinka. Tak, ako v čase maďarizácie, Ľudovít Štúr proti silám temnoty a zla postavil vlastenectvo, ako lásku k národu a otčine, tak je dnes našou úlohou postaviť proti silám liberalizmu, silám temnoty a zla, opäť vlastenectvo, ako lásku k nášmu národu a štátu. Aby Slovensko slovenským bolo.

Štefan Polačik, podpredseda Slovenského Hnutia Obrody: Ľudovíta Štúra vnímam ako symbol odhodlania. Nezľakol sa nepriateľov, nedal sa odradiť a celý život bojoval za to, v čo veril. Za slovenský národ. Nebál sa pomenovať nepriateľov Slovákov a aj preto sme dnes svedkami dehonestácie jeho osoby zo strany liberálnych historikov. Zanechal nám odkaz, v ktorom budeme my, vlastenci zo Slovenského Hnutia Obrody, hrdo a odhodlane pokračovať.

Marián Chudý, tajomník Slovenského Hnutia Obrody: Ľudovít Štúr pre mňa bude vždy patriť medzi najväčších Slovákov. Jeho snaha pomôcť slovenskému národu si vyžadovala veľmi veľa úsilia cez mnohé prekážky vtedajšej doby. Ľudovítovi Štúrovi nešlo o moc, ale o slovenský ľud. Bol to človek s veľkým srdcom.

———————–

Prečítajte si tiež: Písal sa rok 1848. Štúrovci ustanovili SNR ako vrcholný orgán Slovákov v boji za naše práva

———————–

Pamätník Ľudovíta Štúra v Nitre.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

 

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds