Volím číslo 5. SHO: Diaľnice budeme stavať ako jeden projekt. Nie ako množstvo predražených projektov

Ani v roku 2020 nebude mať Slovensko dokončenú základnú diaľničnú tepnu medzi Košicami a Bratislavou. Potreba dostavby však „horí“ nielen na diaľnici D1. Kritické rozostavené úseky sú na celom Slovensku. Výstavba niektorých je navyše v nedohľadne.

Jeden príklad za všetky: Dokončenie časti D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala s tunelom Višňové je v nedohľadne. V roku 2019 došlo k zastaveniu už aj tak pomaly prebiehajúcich prác. Štát vypovedal zmluvu s taliansko-slovenským konzorciom. Úsek mal byť pôvodne hotový koncom roka 2019.

Problematický úsek naráža nielen na pomalú výstavbu, ale aj na nízku vysúťaženú cenu na úrovni 409,8 milióna eur. Pôvodne štát predpokladal, že náklady na výstavbu úseku budú približne 896,53 milióna eur. Štát po vypovedaní zmluvy pripravuje nové súťaže, keďže dostavbu rozostavaného úseku rozdelil na menšie časti. Úsek má byť hotový v roku 2023, inak Slovensko bude musieť vrátiť eurofondy použité na jeho výstavbu. Informujú médiá.

Prečítajte si 5 zbabraných úsekov diaľnic TU. Aj takto sa stavia, lepšie povedané nestavia na Slovensku.

Pozrite si aj aktuálnu sieť diaľnic a rýchlostných ciest na Slovensku, tak ako ich na svojej stránke prezentuje národná diaľničná spoločnosť TU.

Z nášho volebného programu vyberáme:

Dostaviame diaľnice a zrekonštruujeme dopravnú infraštruktúru, prioritou bude dostavanie úsekov diaľnice D1 a spojenie západu krajiny s východom.

Zasadíme sa za vznik štátnej firmy, ktorá dobuduje dopravnú infraštruktúru v rámci Slovenskej republiky. Budeme presadzovať stavanie diaľnic ako jeden projekt, nie ako množstvo predražených projektov.

————————-

Prečítajte si tiež: Rusko stavia diaľnice ako na bežiacom páse. Diaľnica do Košíc? Možno v roku 2026

————————-

Slovensko potrebuje nové a kvalitné cesty a nie nové a väčšie inojazyčné tabule.

————————–

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds