Výzva. SHO: Náš sociálny aktivizmus je aj o riešeniach zložitých životných situácií

Malá Vikinka z okresu Revúca je poriadne šidlo. Počas našej návštevy neposedela ani sekundu.

Raz v obývačke (a spálni zároveň) rozhádzala hračky, potom si skúšala obuv, ktorú sme jej priniesli, popritom stíhala pokúšať mamu Paťku a keď sme vybalili plyšového medvedíka, pokúšala sa k nemu dostať aj cez nášho splnomocnenca Pavla Poprockého.

Viki je synonymom „živého striebra“ a bolo fajn vidieť dieťa, ktoré prežíva detstvo, aké sme pred istým časom zažili aj my. Bez telefónu, moderných výdobytkov a iných vecí, ktoré deťom do rúk nepatria. Veru, bude mať na čo spomínať, keď bude dospelá.

VÝZVA: Vzhľadom k tomu, že po vyplatení potrebných účtov a zaobstaraní si základných potravín a hygienických pomôcok, poprípade aj liekov, rodine nezostáva dostatok financií na to, aby Paťka mohla kúpiť aj drevo, ktoré potrebuje na to, aby mali nielen teplo v jednoizbovom dome, ale aj teplú vodu, ktorú si zohrieva na peci, pretože teplá jej netečie.

Drevo, ktoré sa jej podarilo zakúpiť v septembri sa jej každým dňom míňa rýchlejšie, pretože noci sú zo dňa na deň dlhšie a chladnejšie. Paťka sa nám so slzami v očiach priznala, že sa nemajú sa na koho obrátiť. V maličkej obci „na konci sveta“ (v okrese Revúca), v ktorej s dcérkou žije, sa podľa jej slov ľudia správajú prinajmenšom nedôverčivo, rezervovane a otec Viktorky o ňu nejaví žiadny záujem, a pravdaže, ako sa na pravého darebáka patrí, na malú neplatí ani korunu (žiadne výživné!).

Nemajú nikoho. Iba na nás! Preto sme si v projekte Staráme sa povedali, že to nenecháme len tak a pokúsime sa spoločne s vami urobiť veľkú vec pre to, aby malej Vikinke a jej starostlivej mame Paťke nechýbalo teplo domova. Aby sa vedeli nielen zohriať, ale aj si navariť či sa okúpať.

Podrobnosti o našej výzve si môžete prečítať TU.

Vopred ďakujeme, dámy a páni, za vaše dobré skutky.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————–

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Pomáhame v každom kúte našej otčiny. Aj v Čadci a pri Hnúšti

————————–

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds