Anton Ančic reaguje na neschopnosť a klamstvá ústavných činiteľov: Matovič je ako neverná žena

Poznáte ten vtip? Manžel nachytá manželku s milencom a ona mu povie: „Veríš svojim očiam alebo mne?!?“ Pretože minister financií sa nás snaží presvedčiť, že „nevinná“ 10%-ná inflácia (cválajúca inflácia) bude znamenať iba mierne navýšenie rozpočtu domácnosti.

Hlásateľka a influencerka z Prezidentského paláca to dokonca spresnila, že to odborne vníma vo výške 50 eur navyše k nákladom z rodinnému rozpočtu „tejto krajiny“ TU. Keďže sme si určite zvolili za ministra, či prezidentku tých najlepších z najlepších, bolo by odo mňa hlúpe im neveriť, či?

Len pár príkladov…

Zrušené obedy zadarmo pre štvorčlennú rodinu (predpoklad zrejme ešte stále otec, mama a dve nezaopatrené deti) je 2 x cca 30 eur = 60 eur.

Nárast cien benzínu z cca 1,40 na cca 1,70 hoci aj pri potrebe 50 eur mesačne vás stojí viac 10 eur.

Nárast cien potravín vás stojí priemerne mesačne 100 eur.

Cena elektrickej energie pri vymontovanej žiarovke (opatrenie ministra hospodárstva) vás stojí O eur, ak si deti robia úlohy počas dňa alebo v škole, večer si spievajú pri sviečke.

Nárast ceny kúrenia je iba 10 eur ak udržíte v byte 16 stupňov (opatrenie ministerky informatizácie) a podchladíte tak bytovku alebo seba. S malými deťmi sa nepočíta. Seniori sú tiež predsa na poriadne zimy zvyknutí. Globálne otepľovanie nás teda vlastne zachráni.

Môžeme pokračovať vo výpočtoch ďalej, ale zrejme sme už prekročili sumu o trošku viac, ako sa chvália, že bude. Predsa sa nebudeme zaoberať podrobnosťami.

Musíme veriť našim najmúdrejším a najlepším, ktorých sme si zvolili. Keď minister zo svojho platu zje jedno celé kura, tak predsa v priemere sme obaja zjedli polovicu. A sýty predsa hladnému neverí. Ich navýšenie platu bude o troška viac ako celá pomoc 4-člennej rodine. Ceny vo vládnom bufete budú stabilizované a my sa tešíme na svetlejšie zajtrajšky.

Samozrejme, že nerozvážne výroky ako bol ten od Fica v 2009, že svetová kríza sa nás nedotkne, alebo to od Krajniaka, že vrátia ceny energií na úroveň o 30% nižšie, sú nebezpečné a mnoho ľudí im uverí bez hlbšieho rozmýšľania. Lenže opakovaným klamaním sme sa dostali do stavu, že štátu prestávajú ľudia veriť, ako prestanú veriť klamárovi, ktorý si vždy vymýšľa.

Preto sa my ľudia v SHO snažíme pripomínať si naše korene na stretnutiach s vami a trváme na tom, že iba odborník patrí na funkciu, ktorá určuje pravidlá pre 5,5 miliónov občanov.

Autor článku Anton Ančic je člen Slovenského Hnutia Obrody a náš človek na otázky podnikateľské a hospodárske.

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Stanovisko Róberta Šveca k smeráckej mobilizácii za demokraciu a právny štát

————————

Zdroj fotky: SHO.sk

———————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds