Ďalší útok na našich poľnohospodárov!? SHO: Brusel nakázal, matovičovci stiahli chvost. Opäť

Európska komisia skonštatovala, že Slovenský pozemkový fond prenajíma poľnohospodárom pozemky za nižšiu cenu ako súkromníci, a to je vraj zlé.

Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský si s tým vôbec nerobil ťažkú hlavu, ani chvíľu neuvažoval nad možnosťou inej podpory domáceho, už aj tak podfinancovaného poľnohospodárstva, ale poslušne splnil príkazy bruselských byrokratov a slovenským poľnohospodárom niekoľkonásobne zvýšil cenu za prenájom pôdy. A to počas žatvy a pod hrozbou, že ak nepodpíšu poľnohospodári dodatky o zvýšení ceny, nájom im zrušia.

Pritom podniky, ktorých sa zvýšenie dotýka a ktoré hospodária aj na pôde prenajímanej od Slovenského pozemkového fondu, ktorý spravuje 23 percent slovenskej poľnohospodárskej pôdy, zabezpečujú okolo 80 percent všetkej poľnohospodárskej produkcie na Slovensku.

————————

Prečítajte si tiež: Mičovský presadil päťkrát vyššie nájomné za pôdu SPF

————————

Žiadne úľavy v čase koronakríza, žiadna diskusia, ani pokus dohodnúť sa. Takto jedná s ľuďmi Matovičová vláda. Pod rúškom zjednotenia výšky nájmu a vraj odstránenia diskriminácie, zlikvidujú ďalších domácich pestovateľov a poľnohospodárov. A veľmi dobre to vedia. Namiesto toho, aby vláda, v dobe, kedy vyše 800 kamiónoch denne dováža na Slovensko potraviny, podporila domácich poľnohospodárov, tak ako to robia ostatné štáty EÚ, akože vláda zmeny pomaly, no cielene likviduje domácich poľnohospodárov. Toto konanie Jána Mičovského vnímam ako ďalší z krokov k úplnému zničeniu slovenského poľnohospodárstva.

Cieľ je jasný. Dovážať ešte viac nekvalitných potravín a plniť účty zahraničným obchodným reťazcom. Komu teda slúžia vládni predstavitelia? Slovákom isto nie! Slúžia záujmom cudzích štátov! Doslova protištátne konanie, za ktoré bude niesť následky každý, kto sa na ňom podieľal.

Ak by mal zverený rezort pôdohospodárstva zástupca Slovenského Hnutia Obrody, v prvom rade by naši poľnohospodári dostali minimálne takú podporu, akú majú poľnohospodári v západoeurópskych štátoch. A začalo by sa intenzívne pracovať na tom, aby bolo Slovensko čo najviac potravinovo sebestačné. Ako na to? Dozviete sa TU

Nie záujmy bruselských byrokratov, ale záujmy Slovákov, sú a aj budú pre nás vždy na prvom mieste. Pretože tak to má byť!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Nezamestnanosť stúpa. SHO: Treba pomáhať zamestnávateľom. Lebo POTOM už možno nebude

————————

Foto: Minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Ján Mičovský. Pravda.sk: Vyše dvetisíc poľnohospodárskych podnikov, ktoré si prenajímajú pôdu od Slovenského pozemkového fondu, muselo v týchto dňoch chtiac-nechtiac podpísať najväčšiemu správcovi pôdy na Slovensku zvýšenie cien nájomného za pozemky. V prípade, že by s tzv. dodatkami k nájomným zmluvám nesúhlasili, zmluvy by prestali platiť a podniky by mohli prísť o pozemky, na ktorých roky hospodária. Dovedna ide o vyše 400-tisíc hektárov poľnohospodárskej pôdy. Zdroj fotky: internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds