Nezamestnanosť stúpa. SHO: Treba pomáhať zamestnávateľom. Lebo POTOM už možno nebude

Klub 500 vyzýva vládu, aby pri prijímaní opatrení na zabránenie šírenia pandémie brala do úvahy situáciu, v akej sa slovenské podniky ocitli po prvej vlne pandémie.

Klub 500 verí, že členovia vlády si uvedomia, že vyššia štátna podpora je nevyhnutná a dôležitá pre udržanie pracovných miest, pre ďalšie fungovanie priemyslu, poľnohospodárstva či služieb. Zároveň poukazujú na to, že vláda má stále k dispozícii približne miliardu eur vyčlenenú  z eurofondov na boj s koronakrízou. Aktuálna výška príspevkov totiž firmám nepokrýva ani náklady na odvody a dane zamestnancov. Informujú médiá.

————————

Prečítajte si tiež: Klub 500: Ďalšie obmedzenia štátu pre koronavírus by boli pre podniky likvidačné

————————

Na vyjadrenia predstaviteľov Klubu 500 a prístupu vlády Igora Matoviča k podpore slovenských zamestnávateľov reaguje Pavol Skýpala, člen predsedníctva SHO:

Podniky zasiahnuté krízou potrebujú od vlády výraznejšiu pomoc, než dostávali od štátu doteraz. Len tak totiž dokážu udržať zamestnanosť. Bolo by správne, ak by zamestnávatelia, ktorí vyrábajú aj počas mimoriadnej situácie mali možnosť získať vyšší príspevok na zamestnanca a tým kompenzovať prevádzkové straty vo vyššej miere. Je potrebné si uvedomiť, že súčasná situácia v SR, ale aj v Európe je naklonená pomalému rastu ekonomiky.

Preto by mala vláda nielen navýšiť pomoc, ale aj predĺžiť štátnu podporu a to, minimálne, až do konca roka 2020. Špajza nie je prázdna TU. Peňazí je dosť, len sa nemôžu rozhadzovať na zbrojenie TU a na dotácie pre pochybné zahraničné mimovládky TU, ktoré dočasne pôsobia na Slovensku. V súčasnej komplikovanej situácii je štátna podpora dôležitá najmä na udržanie pracovných miezd.

Nezamestnanosť od vypuknutia koronakrízy stále rastie, blíži sa k 8% TU, a hrozí, že číslo bude čoskoro dvojciferné! Je omnoho prezieravejšie pomôcť firmám udržať zamestnanosť, ako potom neskôr opätovne štartovať výrobu, prijímať nových zamestnancov a zároveň snažiť sa u nich dosiahnuť takú odbornú úroveň, akú majú dnes. To všetko si vyžaduje oveľa vyššie náklady, než je objem pomoci, ktorú dnes vláda vynakladá na udržanie pracovných miest.

Naše hnutie by vynaložilo maximálne prostriedky, vrátane rezerv, na zachovanie zamestnanosti, chod firiem a podporu predovšetkým našich slovenských podnikov TU.

Pokiaľ si toto Matovičova vláda neuvedomuje, ostanú nám len oči pre plač a hľadanie vinníkov za vzniknutú situáciu.

————————

Prečítajte si tiež: POZOR! Matovič sa zamyslel. SHO: To neveští nič dobré. Chce vytvoriť ďalšie zbytočné ministerstvo

————————

 

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľmi novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds