FOTO: Projekt Nebuď sviňa. Pavol Poprocký: Dajte starému vianočnému stromčeku druhú šancu

Kamaráti! Máte radi vianočnú výzdobu a zároveň ste priateľom ekologických myšlienok? Tak ste na správnej adrese!

Pretože opäť som majstroval! Tentokrát som využil potenciál starého umelého vianočného stromčeka, ktorý by mnohí už vyhodili a zaobstarali si nový. Druhý dych som mu dal vo vianočnej výzdobe urobenej pred vchodovými dverami nášho príbytku.

Ako som postupoval? Zo starého umelého vianočného stromčeka som povyťahoval vetvičky, do nachystanej asi 1,7 m. dlhej laty som navŕtal diery, do navŕtaných dier som nastrkal chvoje, nastrkané vetvičky som upevnil privŕtanými samorezkami (možno použiť aj lepidlo), zo zadnej strany laty som odstrihol trčiace drôty, po uchytení som vetvy upravil a zavesil na predpripravené pánty v stene, vetvičky som ozdobil a teraz sa teším, že som vdýchol život na prvý pohľad už nepoužiteľnej veci.

Pevne verím, že som vám vnukol nápad, ako ekologickou cestou pred Vianocami vyzdobiť svoje okolie. Často k prírode prijateľným riešeniam stačí jediné. Zapojiť fantáziu a chcieť. A my chceme!

Autor článku Pavol Poprocký je člen predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Nebuď sviňa: Viesť, znamená ísť príkladom. A aj o tom je náš ekologický projekt

————————-

Zdroj fotiek: SHO.sk 

————————–

Dámy a páni. Naše proslovenské aktivity môžete podporiť aj 2% z vašich daní. Ako na to? Je to jednoduché. Takto TU. Ďakujeme. Vaším správnym rozhodnutím podporíte aj seba. Veď naša činnosť je vyvíjaná pre vaše dobro.

————————–  

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds