FOTO. Projekt Staráme sa: Aj v októbri sme náš voľný čas využili na pomoc ľuďom v núdzi

Október je úspešne za nami. Ani v tomto mesiaci sme sa veru nenudili a náš voľný čas sme opäť míňali na pomoc ľuďom v núdzi. Nebanujeme!

Je to totiž zmysluplné využitie času, ktorý by sme inak možno iba „preflákali“.

Tak sa teda dobre usaďte a pozrite si, ako sme slovenským sociálne slabým rodinám spoločne s vami, našimi podporovateľmi, pomohli.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————-

Prečítajte si tiež: VÝZVA: Aj tento rok Mikuláš navštívi deti v našom sociálnom projekte Staráme sa

————————-

Mesiac začal akútnou výzvou na pomoc s kurivom pre mamu Paťku a malú Viki z okresu Revúca.

V ďalšie počiatočné dni sme v Trenčianskom okrese začali pomáhať starej mame a jej vnúčatám.

Výzva na drevo sa stretla so záujmom a z príspevkov, ktoré do toho času prišli, sme Paťke a Vikinke kúpili a odviezli približne 265 kíl brikiet. Kým mamina Paťka od dojatia plakala, Viki sa tešila z podarovaného bublifuku.

Z Gemera sa naša pomoc presunula do Zbehov pri Nitre. Tam sme prostredníctvom nášho podpredsedu Štefana Polačika pomohli rodičom, ktorí vychovávajú dvoch chalanov. Denisa a Reného.

Pomohli sme aj Ľudovi a jeho starkej Estere vo Veľkom Krtíši.

V polovici mesiaca sme vyhlásili tému (výzvu) nákupov Mesiac čistoty v projekte Staráme sa, ktorej účelom bolo aj vďaka dobrovoľným príspevkom našich podporovateľov zakomponovať do nákupov pre rodiny v núdzi rôzne hygienické pomôcky.

Pomoc Janke a jej chlapcom v Prešove, je vždy živá. V tom októbrovom prípade Janka prekvapila nášho kolegu Jara skvelými koláčmi.

V našom úspešnom projekte sa angažuje aj Zuzka, ktorá vo svojom meste pomáha mame Marte a jej dvom ratolestiam – Nelke a Samkovi.

Naša pomoc je objemná aj vďaka podniku Nitrawa pub z Nitry, ktorý cez náš projekt aj v októbri obedovými balíčkami pomohol trom sociálne slabým rodinám z Nitrianskeho kraja. Ďakujeme, chalani!

Prvá z nich bola 5-detná rodina z okresu Komárno.

Druhá 4-detná z okresu Nové Zámky.

Druhá 4-detná z okresu Nové Zámky.

A aj 4 chalani z okresu Levice boli radi.

Mama Aďka z okresu Nové Zámky sa dostala do problémov, ktoré sa rozhodla riešiť svojou šikovnosťou – pečením koláčov, avšak, potrebovala pomôcť s inzerciou. Vyhoveli sme jej a pomohli aj takýmto spôsobom.

Karinka od Lučenca je poriadne číslo! Kým sa nefotíme, je hyperaktívna a keď príde na „cvaknutie“, tak sa začne hanbiť.

Zo slovenského juhu sme prostredníctvom našej Zdenky podali pomocnú ruku aj na slovenskom severe – v Čadci, kde sa dve z troch dievok takto so Zdenkou túlili.

Náš úspešný sociálny projekt pomáha vo dne v noci! V októbri tak učinili naše šikovné kolegyne, ktoré aj vďaka vám, priatelia, mohli podať pomocnú ruku Edovi a jeho synovi Adamkovi z okresu Trnava.

Posledná sobota v mesiaci patrila brigáde s drevom, ktoré sa nám pre Paťku a Viki predsa len podarilo zabezpečiť. Ako pochmúrne bolo na začiatku mesiaca, kedy bola osamelá mama s dieťaťom bez dreva, tak veselo bolo na jeho konci. Chvalabohu! Paťka by si takúto kopu kuriva sama nevedela zabezpečiť.

Po brigáde nasledoval zaslúžený oddych a príjemné strávenie voľného času. Tak to predsa má byť! 😉

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds