FOTO. Projekt Staráme sa: Mesiac máj bol chladný! Ale v našom projekte ukázal svoju ľudskú tvár

Je tu jún, teploty stúpajú a na máj mnohí z nás už aj zabudli. Ten bol ale v našom sociálnom projekte Staráme sa, ako inak, úspešný. Pozrite sa a pripomeňte si predošlý mesiac spoločne s nami.

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU.

————————-

 Prečítajte si tiež: SHO: Už aj deti v Trenčianskych Tepliciach sa tešia z Vianoc, ktoré sme im pripravili v júni

————————-

Našu májovú pomoc rodinám v núdzi sme započali na slovenskom juhu. V meste Veľký Krtíš sme vo forme potravín podali pomocnú ruku starkej Ester, ktorá sama vychováva svojich vnukov. Keďže bolo pekne, potom sme mladého nádejného hokejistu Ľudovíta zobrali na prechádzku a zabehli sme na zmrzlinu.

Vrúcne objatia s dievčatami, dôverný babský rozhovor s mamou Dadou, zábava, aj povinnosti. Tak vyzerajú naše pravidelné výjazdy v rodine z okresu Čadca. Vikinka sa učila básničku ku Dňu matiek, zatiaľ čo ostatné dve dievčatá vybaľovali a aranžovali prinesený nákup.

Ako ste prežili Deň matiek (9.5.2021)? My sme ho oslávili v Trenčianskych Tepliciach ďalšou našou pravidelnou a adresnou pomocou mame Miške, ktorá sama vychováva svoje deťúrence, Alžbetku a Adamka.

Naši kolegovia „úradovali“ aj v Trebišove. 🙂

… a z Trebišova sme odbehli do Prešova.

Po mesiaci sme sa s našou pravidelnou pomocou zastavili aj pri Hnúšti. Tam sme Katke a jej rodine spoločne pomohli potravinami, drogériou a deťom sme okrem sladkostí a ovocia odovzdali aj knihy, ktoré nám do projektu venovali naši skvelí podporovatelia. Malý Martinko sa tej svojej hneď potešil. Veď, pozrite sa mu do očí. Sršali radosťou.

V máji sme navštívili Trenčianske Teplice dvakrát. Mama Miška oslavovala svoje narodeniny a my sme ju šli prekvapiť a ešte viac prehlbovať naše dobré medziľudské vzťahy.

V máji sme z našej pomoci nevynechali ani Reného a Denisa zo Zbehov, našich športovcov, ktorým sme, okrem iného, zaniesli aj kopačky.

Blížiacim sa Medzinárodným dňom detí sme vyhlásili výzvu s názvom Mesiac detí v projekte Staráme sa TU, vďaka ktorej sme už v máji takto mohli potešiť deti z okresu Malacky. 🙂

Naša pravidelná pomoc sa v máji uskutočnila aj v meste Strážske. Mamke Marte s dvomi deťmi sme zaniesli základné potraviny do kuchyne a deťom sladkosti, ktoré zabezpečila naša srdečná podporovateľka Zuzka (na fotke). A to nie po prvýkrát, za čo jej patrí naše uznanie a vďaka!

Na samotnom konci mája sme spoločne pomohli na juhu našej vlasti, v meste Fiľakovo. Okrem bežného nákupu pre mladú rodinku sme malej Sofinke a jej bračekovi Matiaskovi (ktorý v čase našej návštevy spinkal) pri príležitosti Medzinárodného dňa detí a našej výzvy Mesiac detí v projekte Staráme sa okrem iného zaniesli aj poháre s plyšákmi od našej kolegyne Evky či tašku plnú maškŕt od popradského distribútora sladkostí TOL – distribúcia cukroviniek. Ďakujeme, že spoločne s nami píšete úspešný príbeh pomoci ľuďom v núdzi aj zo slovenského juhu.

Touto cestou by sme sa v mene všetkých detí z nášho úspešného sociálneho projektu Staráme sa chceli veľmi pekne poďakovať firme TOL – distribúcia cukroviniek za niekoľko desiatok tašiek plných rôznych sladkostí! Ďakujeme!

Pavol Poprocký, splnomocnenec SHO pre projekt Staráme sa, v rámci našej Vlasteneckej kvapky krvi SHO, daroval v máji krv už po 30-krát a Pavol Skýpala, splnomocnenec SHO pre projekt Nebuď sviňa, už po 12-krát! Pridajte sa k našim kolegom aj vy a spoločne s nami zachraňujte ľudské životy vo vašom okolí! Je to také jednoduché…

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: DAR – projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds