FOTO. Projekt Staráme sa: Prvých 10 rokov pomoci je za nami. Ďalšie desiatky rokov sú pred nami!

Ako rýchlo to ubehlo! 10 rokov nezištnej pomoci v našom sociálnom projekte Staráme sa je úspešne za nami TU. Práve v januári 2011 sme začali písať náš úspešný príbeh pomoci. A máme za sebou už aj jubilejný január 2021. Tiež bol veľmi úspešný, rovnako ako aj tých 10 pred ním.

Veď sa pozrite, ako členovia a podporovatelia Slovenského Hnutia Obrody podali svoje pomocné ruky ľuďom v núdzi…

Vďaka nášmu úspešnému sociálnemu projektu pomáhame už od roku 2011, aj vďaka vaším 2% z daní. Pevne veríme, že sa na vaše správne rozhodnutie môžeme spoľahnúť aj v tomto roku. Ako na to? Je to jednoduché. Viac informácií nájdete TU. Ďakujeme.

————————-

Prečítajte si tiež: Projekt Staráme sa: Operácia Brikety? To bol tajfún pomoci dobrých ľudí s veľkým srdcom!

————————-

Úplne prvý výjazd v roku 2021 sme absolvovali na slovenskom juhu v meste Fiľakovo, kde pomáhame mladej rodinke, v ktorej vychovávajú malú Sofinku a Matiaska.

Druhá novoročná pomoc v tomto roku dnes patrila Lucii z Trebišova (vľavo) a jej synovi Sebastiánovi, ktorý bol u starých rodičoch na prázdninách. Do našej pomoci sa dnes zapojil aj malý Janko (v strede), ktorému sme ešte pred rokom cez náš projekt pomáhali.

Počas pomoci v okrese Čadca sme nechali doznieť Vianoce. Dievčatá nás privítali veselé a potešené, že sa mohli zoznámiť a pohrať s mladým pomocníkom Maxíkom, synom našej Katky Bokovej. Ktovie, možno si medzi nimi nájde svoju lásku. 🙂

Počas štvrtého výjazdu sme malému Martinkovi od Hnúšte, pri príležitosti jeho 4. narodením, hračkárskym hasičským autom vyčarovali úsmev na tvári. Taktiež sme potešili aj jeho staršieho bračeka Tomáška, ktorý sa veľmi potešil legu. A aby nebolo málo, radosť sme im spravili aj vďaka firme Kibosport, ktorá ešte na jeseň venovala aj nástennú omaľovánku, ceruzky a iné zábavné hry, ktoré sme im zaniesli.

Pomocnú ruku sme spoločne s našou podporovateľkou Zuzanou podali aj v meste Strážske na východe našej vlasti.

Radosť sme zaniesli aj na západ našej vlasti, do mesta Trenčianske Teplice. V nich malej Alžbetke a Adamokovi urobili radosť sladkosti od sympatizanta Matúša a prítomnosť našej šarmantnej kolegyne Danky.

A opäť sme sa ocitli na východe našej vlasti. V tomto prípade náš šikovný kolega Daniel, aj vďaka príspevkom našich podporovateľov, zabezpečil nákup potravín a hygienických pomôcok mame Adelke a jej dvom synom, ktorých vychováva sama.

Rodina z okresu Liptovský Mikuláš, v ktorej vyrastajú tri deti sa nečakane, aj kvôli korona „opatreniam“ dostala do ťažkostí. Nielenže otec prišiel o prácu, ale sa im pokazila motorová píla, ktorou si pomaly, podľa potreby pílili nachystané drevo, ale službu im vypovedal aj bojler, a tak zostali aj bez teplej vody. Vyhlásili sme teda výzvu, ktorá sa stretla s obrovským ohlasom a úspechom.

Z Mikuláša sme sa presunuli do okresu Malacky, kde sme pomohli vdovcovi Mirovi, ktorý sám vychováva svoje 4 deti, a ešte spoločne s jeho mamou starajú o jeho synovca so zdravotným postihnutím.

Pomocnú ruku sme prostredníctvom nášho predsedu Róberta Šveca podali aj v Zbehoch pri Nitre, kde vyrastajú dvaja mládežníci – Denis a René.

Po tom, ako sme vybavili pomoc na západe našej vlasti, sme sa znovu presunuli do Mikuláša, kde sme spoločne s dobrými ľuďmi spustili víchricu pomoci rodine v ohrození. V prvej dávke sme im spoločne zabezpečili brikety, vďaka ktorým si budú môcť prikúriť…

Neobmedzili sme sa iba na pomoc s briketami. V druhej dávke pomoci sme rodine z vyzbieraných finančných darov nakúpili aj všakovaké hygienické pomôcky.

Podarilo sa! Do tretice sme rodine z okresu LM odovzdali a namontovali aj bojler, ktorý nám poskytol Viktor z okresu Trebišov. Ochotných darcov sa prihlásilo viac a každému jednému z vás úprimne ďakujeme. Ste skvelí a sme na vás hrdí. Dobrota ešte stále žije!

Ani v januári sme nezabudli na našu pravidelnú Vlasteneckú kvapku krvi. Tú najvzácnejšiu tekutinu v našom mene tento mesiac podarovala naša dobrosrdečná kolegyňa Erika z Nového Mesta nad Váhom.

Pomáhame aj vďaka dvom alebo trom percentám z dane. Pomáhajte spoločne s nami aj takýmto spôsobom a venujte ich na naše aktivity aj v projekte Staráme sa! Každé euro sa ráta! Ako na to? Je to jednoduché. TU

———————-

V prípade, ak máte záujem prispieť ľubovoľnou čiastkou na pomoc ľuďom v núdzi, ktorí našu pomoc potrebujú, neváhajte tak urobiť na číslo účtu občianskeho združenia Slovenské Hnutie Obrody: SK7665000000000020148117 a do poznámky napíšte: projekt Staráme sa. Ďakujeme. Pomáhajme si, Slováci. Veď je to také jednoduché.

———————-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds