Štefan Polačik: Nezvyknutí vždy zmenili Slovensko k lepšiemu! Teraz je rad na nás!

Väčšina Slovákov si veľmi ľahko zvyká na kadejaké, častokrát nezmyselné výmysly. Prečo? Pravdepodobne preto, aby mali zdanlivo pokojný život.

Veľa ľudí prižmúri oko, niekedy aj obe, len aby si nekomplikovali život a nepohnevali aktuálnych mocipánov. V dnešnej dobe plnej obmedzení sme každý deň svedkami takéhoto správania. Počas aktuálnej koronakrízy si ľudia veľmi rýchlo zvykli na rúška. Dobre, ak pripustíme, že v preplnenom obchode, či dopravnom prostriedku hrozí možnosť nakazenia sa vírusom, dá sa nad tým prižmúriť oko. Ale na ulici? Alebo, ako som bol dnes svedkom, v prírode?

Naozaj dokáže niekto tak potlačiť vnútorný hlas zdravého rozumu a nosí rúško aj v prírode? Prečo? Lebo si na to jednoducho zvykol a radšej v tomto prípade zatvorí obe oči, ako by sa mal stať terčom pobúrených pohľadov okoloidúcich. A nekončí to len pri rúškach, väčšina ľudí si zvykla aj na úchylku Igora Matoviča a poslušne sa chodí každý týždeň hromadne testovať nepresnými a nič nedokazujúcimi testami, len aby mala pokoj.

Viem, že značná časť je donútená z obavy o stratu zamestnania. No zvykli si aj oni, len aby nemali žiadnu, ani len tú najmenšiu komplikáciu vo svojom živote. Česť výnimkám! Ale ani tu nekončíme. Začalo sa očkovanie. Nie som odporcom očkovania a plne si uvedomujem prínosy vakcinácie, ale tej rokmi overenej. Tej, ktorá je preukázateľne bezpečná. Čo sa ale o tejto vakcíne povedať nedá a neručia za ňu dokonca ani jej výrobcovia. A čo na to väčšina ľudí? Zvykli si a pokojne sa dajú zaočkovať a mnohí opäť len preto, aby nemali skomplikovaný život. Nie preto že by sa až tak báli vírusu, ale preto, aby mohli znova pohodlne  žiť, cestovať, chodiť po nákupoch. Ani náznak odporu, len slepo veriť propagande! Ale čo bude ďalej? Na čo sú ľudia ochotní si ešte zvyknúť? Na vraždy, eutanázie, pedofilov? Kde je pomyselná latka, kedy väčšina Slovákov obetuje pohodlnosť a postaví sa na odpor?

————————-

Prečítajte si tiež: SHO: Liberáli o nás hovoria, že velebíme prvú Slovenskú republiku. A opäť klamú!

————————-

Možno si poviete, že preháňam, ale máme tu príklady aj z minulosti, kedy si väčšina zvykla. Napríklad za čias Rakúsko-Uhorska si väčšina Slovákov zvykla že musí, ak chce mať pokoj, hovoriť na verejnosti a na úradoch po maďarsky. Drvivá väčšina. Iba malá skupinka ľudí bola ochotná vzdať sa pokojného spôsobu života, niečo obetovať, pracovať a burcovať ľudí, aby prestali zatvárať oči nad neprávosťami. Nezvykli si a bojovali. A dodnes sa o nich učíme a poznáme ich ako štúrovcov. Nechcem ani pomyslieť na to, čo by bolo s nami ako s národom, ak by si aj oni vtedy zvykli.

Ďalší príklad tu máme z čias prvej Slovenskej republiky. Nemeckom nanútené vyvážanie Židov do táborov v Poľsku. A čo väčšina Slovákov? Opäť si zvykli, prižmúrili oko, len aby mali pokoj a aby si nepohnevali susedov, kamarátov, či rodinu. A opäť to boli len malé skupinky ľudí, z ktorých je najznámejší prezident Jozef Tiso, ktorí si nezvykli, vzopreli sa, hoci sa to vtedy zdalo ako nemožné a obetovaním pohodlnosti zachránili množstvo ľudských životov. Prezident Tiso udelil niekoľko tisíc výnimiek a tak zachránil tisíce Židov. Aj vtedy si mohli niektorí Slováci na čele s Jozefom Tisom zvyjnúť a mať úplne pokojný život, ale neurobili tak, lebo mali odvahu.

Preto je aj dnes potrebné postaviť sa na odpor. Musíte prestať zatvárať oči nad neprávosťami a nezmyslami aktuálnej vlády. Nesmiete byť spokojne zbabelí, pretože neviete, čo si na nás vymyslia o mesiac alebo o rok. Je na čase obetovať kus svojej pohodlnosti a zapojiť sa do odporu proti nezmyselným vládnym nariadeniam, ktoré spochybňujú mnohí odborníci.

Ako v minulosti, tak aj dnes je tu skupina ľudí, ktorí odmietajú zatvárať oči a zvykať si na neprávosti. Je tu Slovenské Hnutie Obrody! Nebudeme ticho a hoci nás to stojí veľa času, námahy a odriekania si pohodlia domova, nevzdáme sa a budeme vždy bojovať za vás, za Slovákov. Nikdy sa nevzdáme!  Budem rád, keď sa aj vy všetci nespokojní a nezvyknutí pridáte k nám. Pretože spoločne sme silnejší! Ako tie Svätoplukove prúty!

Autor článku Štefan Polačik je podpredseda Slovenského Hnutia Obrody.

 ————————

Prečítajte si tiež: SHO: Verejní činitelia sa postupne pripájajú k výzve Róberta Šveca. Občiansky odpor je cesta!

————————-

Pred pamätníkom Ľudovíta Štúra v Nitre. Zdroj fotky: SHO.sk

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds