Bankový odvod je zrušený. Ale banky opäť zvyšujú poplatky. SHO: Máme riešenie na túto zlodejinu

Bankový odvod je zrušený. Znížia sa poplatky za účty? Banky zdražovali v troch vlnách už od začiatku roka. Vraj práve pre zvýšené náklady. A to ešte nie je koniec – ceny stúpnu aj od júla. Čakať tak zníženie poplatkov je, zdá sa, márne.

Banky vždy tvrdili, že poplatky zvyšujú práve kvôli bankovému odvodu, upozorňuje analytik združenia Pracujúca chudoba Milan Kuruc. „Teraz je bankový odvod zrušený, ale prísľub zníženia poplatkov nemáme žiadny,“ hovorí. Banky na tom podľa neho zarobia. Informujú médiá.

Na udalosti v bankovom sektore reaguje Róbert Švec:

Ani stovky miliónov eur z bankového odvodu pre slovenský štát, a ani nižšie poplatky pre klientov bánk, práve naopak. A banky v minulosti tvrdili, že za zvýšenými poplatkami je práve bankový odvod. Tak tomu sa hovorí zlodejina v súlade so zákonom. A ešte nás idú banky svojimi stupídnymi reklamami presviedčať, že „spolu to zvládneme“.

Za túto situáciu môže nielen Matovičova vláda, ktorá zrušila bankový odvod, ale aj vlády, ktoré dovolili lacný výpredaj našich bánk do zahraničných rúk. Že, Dzurinda s Miklošom.

A aj preto budeme presadzovať vznik banky so 100% majetkovou účasťou štátu, poskytujúcej služby a produkty širokým vrstvám obyvateľstva – občanom aj podnikateľským subjektom, ktorej cieľom nebude okrádať Slovákov, ale im pomáhať.

————————

Prečítajte si tiež: Video. SHO: Odhaľujeme ďalšie klamstvo Matovičovej vlády. Akože odklad splátok zadarmo

————————

Pozrite si prejav Róberta Šveca, ktorý predniesol 25. júna na Námestí SNP v Banskej Bystrici. Aj o bankovom odvode…

 

————————

Prečítajte si tiež: SHO: Chce Matovičova vláda odovzdať aj Slovenskú poštu do rúk oligarchom?

————————

Mikuláš Dzurinda a Ivan Mikloš. Dvaja politickí gauneri, ktorí po roku 1998 rozpredali za lacný peniaz slovenské strategické podniky, vrátane bánk, do rúk nadnárodných spoločností. A to je ekonomická vlastizrada. Sú vinní v plnom rozsahu. Zdroj fotky: Internet

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds