SHO: Chce Matovičova vláda odovzdať aj Slovenskú poštu do rúk oligarchom?

Slovenská pošta (SP), ako štátny podnik, vznikla v roku 1993. Transformácia Slovenskej pošty v roku 2004 na akciovú spoločnosť so 100% účasťou slovenského štátu, zastúpeného  Ministerstvom dopravy a výstavby Slovenskej republiky, pretvorila poštu na ekonomicky samostatný subjekt.

V Programovom vyhlásení vlády sa píše: „Vláda SR prehodnotí potrebu a možnosti doručovania pošty každý pracovný deň.“

Čo by to v praxi znamenalo pre poštu a čo pre ľudí? SP príde o časť ziskov a ľudia prídu o časť služieb. Samozrejme sa preorientujú na iné súkromné spoločnosti, SP bude menej efektívna, nie konkurencieschopná a bude reálne ohrozená jej činnosť. Inak povedané, bude súca na to, aby sa mohol použiť argument, „že štát je zlý vlastník“ a poštu treba zveriť do opatery súkromníkom – oligarchom.

Slovenské Hnutie Obrody (SHO) vníma SP ako významnú inštitúciu, ktorá plní svoje dôležité poslanie. Napríklad veľa dôchodcov žijúcich v odľahlých regiónoch, v malých obciach, vnímajú poštu ako stabilný, svoj tradičný kontakt s okolitým svetom, na ktorý sa môžu spoľahnúť.

Naše hnutie odsudzuje akékoľvek snahy Matovičovej vlády o zoštíhlenie a dokonca ohrozovanie činnosti SP. Budeme vždy presadzovať to, čo máme napísané aj vo volebnom programe: „Zabezpečíme, aby služby Slovenskej pošty boli dostupné pre všetkých občanov v každej obci a aby bola v rukách štátu.“

Dámy a páni. SHO dlhodobo obhajuje a kultivovane chráni práva slovenských ľudí práce. A budeme v tom aj naďalej pokračovať.

Autor článku Pavol Skýpala je člen predsedníctva SHO.

————————

Prečítajte si tiež: Povinné odvody Slovákov musia končiť v našom zdravotníctve. Nie vo vreckách oligarchov

————————

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–——

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds