Jaroslava Samuelová naložila Zemanovej: Tak ako pravda, aj skrytá hlúposť vždy vypláva na povrch!

No musím priznať, že urážky na adresu našich dôchodcov z úst Zemanovej TU mi priam vyrazili dych, obzvlášť keď samotná pani poslankyňa je od toho veku vzdialená už len malý krôčik. Zrejme si neuvedomuje, že čo a ako ukazujeme budúcim generáciám v oblasti starostlivosti o našich starkých, tak sa potom oni budú starať o nás. Čo ich naučíme, toho sa od nich dočkáme. Čo zasejeme, to zožneme.

A zdôrazňujem, že nepodporujem súčasné očkovanie proti koronavírusu, keďže na toto ochorenie existujú veľmi účinné lieky, čo je všeobecne známe a lekári ich pacientom predpisujú, ale na Slovensku sa o nich príliš nahlas nehovorí. Prečo asi?

Pani poslankyňa! Všetko je vec pohľadu. Existuje taký príbeh, že jeden továrnik-výrobca topánok vyrábal veľmi veľa topánok a trh s nimi bol už presýtený. No mimoriadne sa mu darilo, zamestnával veľa ľudí, ktorí boli u neho spokojní a šťastní, že majú prácu a tak môžu uživiť svoje rodiny. A majiteľ továrne bol šťastný, že sú ľudia u neho spokojní, že si ho vážia a tak mu bolo ľúto ich prepúšťať z práce a pripraviť ich tak o živobytie. Dostal taký nápad, dal si zavolať svojho obchodného zástupcu a poslal ho na služobnú cestu do Afriky a povedal mu: „Choď tam urobiť prieskum, či by sa tam nedali predávať naše topánky. Ak by ľudia mali záujem budeme  tam naše topánky vyvážať.“

Obchodný zástupca sa po dvoch týždňoch vrátil s tým, že tam sa topánky nebudú dobre predávať , lebo tam všetci chodia bosí. Majiteľa továrne takáto odpoveď vôbec neuspokojila a poslal tam druhého obchodného zástupcu. Ten, keď sa po dvoch týždňoch vrátil svojmu šéfovi povedal: ,,Pán riaditeľ. Tam nebudeme vyvážať topánky, tam postavíme továreň a budeme ich tam vyrábať, lebo tam všetci chodia bosí.“ Taká je realita milá pani Zemanová. Každý človek vidí tú istú vec zo svojho uhla pohľadu.

————————-

 Prečítajte si tiež: SHO: Slovensko netreba vypnúť. Vypnúť treba raz a navždy neschopnú vládu Matoviča

————————-

A teraz. Ako dlhoročná opatrovateľka, si dovolím vyvrátiť váš hlúpy názor, pani Zemanová!

Tí 65 a viacroční vytvorili pre nás inakšie hodnoty, ako si vy vo vašej biednej predstavivosti  dokážete predstaviť. Oni už splnili svoje poslanie a verte, či neverte, stále pre nás vytvárajú hodnoty neporovnateľne väčšie ako vytvorili pre nás všetky ponovembrové vlády vrátane tej vašej nepodarenej, ktorá nevie urobiť nič poriadne a každý týždeň len vymyslíte niečo nové, ako by ste nás ešte viac týrali. Viete, tí starí ľudia nám ľuďom v produktívnom veku poskytujú veľmi veľa pracovných príležitostí už len tým, že existujú, že žijú, čo sa nedá povedať o vašej vláde, ale aj o tých pred vami. A nejde len o pracovné pozície opatrovateľ/ka. Títo ľudia potrebujú veľmi veľa rôznych  zdravotníckych pomôcok, ktoré vyrábajú produktívni ľudia, tiež potrebujú stravu, čiže keď sú spotrebitelia, tu si prídu na svoje výrobcovia a predajcovia potravín, potrebujú veľa liekov z čoho sa teší farmaceutický priemysel, tiež potrebujú rôzne služby, pedikúru a veru aj kaderníčky, rehabilitácie, lekársku starostlivosť, v mnohých prípadoch kúpele, čo zase živí armádu iných ľudí,  spotrebujeme pri nich aj dosť drogérie a kozmetiky.

Oni majú totiž aj svoje domácnosti, alebo prostredie v domovoch sociálnych služieb, ktoré treba udržiavať v čistote a tiež ich aj kúpeme a umývame, viete? A všetky tieto činnosti tvoria veľa pracovných príležitostí, zamestnaných ľudí a teda aj daní do štátneho rozpočtu.  Ani sa nedá všetko vymenovať, čo všetko taký človek, ktorí je odkázaný na nás produktívnych, potrebuje. A tí, ktorí nepotrebujú opateru a sú samostatní, verte tomu, že sú stále veľmi užitoční, pretože aj to sú spotrebitelia, ktorí nakupujú a vlastne vytvárajú odbyt spotrebných tovarov a služieb, v mnohých prípadoch pomáhajú svojim deťom s výchovou ich detí, aby mladí mohli živiť svoje rodiny. A snáď aspoň toľko viete, že na svoje dôchodky si zarobili. Nikomu nič nedlhujú, nikomu nie sú na ťarchu a stále nám pomáhajú, už len tým že sú.

Myslím si, že hovorím za mnohých, keď poviem, že jeden starý človek má pre nás normálnych ľudí väčšiu hodnotu, ako celá neschopná Matovičova vláda. Pretože starý človek svojou existenciou prispieva k živobytiu mnohých ľudí, zatiaľ čo vy všetci vo vláde, vrátane prezidentky, hodnoty, ktoré predošlé generácie vytvorili ničíte a navyše nás ešte svojou neschopnosťou a zlobou aj likvidujete.

Autorka článku Jaroslava Samuelová je členka predsedníctva Slovenského Hnutia Obrody.

 ————————

Prečítajte si tiež: Jaroslava Samuelová: Keď sa plagiátori dostanú k moci, národ krváca. A aj zdravý rozum!

————————-

————————–——

Staňte sa aj vy čitateľom novín Právo Národa.

Právo Národa sú noviny, ktoré vydáva občianske združenie Slovenské Hnutie Obrody, cieľom ktorých je formou písaného slova upevňovať vlastenectvo, zdravé hodnoty a ochraňovať slovenskú štátnosť. Prvé číslo našich novín vyšlo 18. apríla 2001. Ak máte záujem stať sa čitateľom nášho dvojmesačníka, kontaktujte nás na pn@sho.sk alebo vyplňte formulár a naše noviny budete dostávať pravidelne prostredníctvom Slovenskej pošty.

————————–—-

Podporte nás

Dámy a páni! Slovenské Hnutie Obrody od začiatku svojej činnosti stojí pevne na pozíciách slovenskej štátnosti a objektívnej pravdy. A tak tomu bude aj naďalej. ALE... Aby sme mohli rozšíriť komunitu uvedomelých ľudí slovenských, tak na to potrebujeme aj vašu pomoc.


This will close in 0 seconds